Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Nagrobek z cmentarza ewangelickiego w Białej.

Nagrobek z cmentarza ewangelickiego w Białej.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: van czyz, Dodano: 2009-03-13
Rok zrobienia zdjęcia: 2003
Kategoria: Inne, Place i pomniki,

Dlaczego trafił do tej galerii? Ponieważ jakiś rok temu został zdewastowany. RzeĽba straciła głowę i bodajże dłonie.

de Friedhot
Foto von Ewa Janoszek aus Oktober 2005 auf dem evang. Friedhof in Biala.. Hier ruhnt der Lehrer Georg Pellar von der evang. Schule Biala. Die Figur oben wurde danach demoliert, der Kopf abgeschlagen.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Ewa Janoszek Dodano: 2009-03-13
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2005

Dewastacja zaczęła się już wcześniej, zdjęcie to zrobiłam w październiku 2005 roku, kiedy jeszcze rzeźba miała  głowę. Leży tu nauczyciel ze szkoły ewangelickiej w Białej - Georg Pellar.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: sentyment Dodano: 2016-10-06
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2016
 Stan dzisiejszy. Ręce opadają....  .  Głowę można stracić....   Z nami chyba jest coś nie tak.
bladzmiana

Komentarze

Friedhof
Data: 2009-03-13 Autor: nie zarejestrowany ~Alois Kremsa, Braunschweig
Foto von Ewa Janoszek aus Oktober 2005 auf dem evang. Friedhof in Biala.. Hier ruhnt der Lehrer Georg Pellar von der evang. Schule Biala. Die Figur oben wurde danach demoliert, der Kopf abgeschlagen.
Dewastacje
Data: 2009-03-13 Autor: nie zarejestrowany ~Artur Berdarich
Nie mogę zrozumieć takiej sytuacji.To , że miasto i konserwator zabytków nie interesuje się tym cmentarzem to już wiemy. Ale dlaczego parafia ewangielicka licząca z pewnością kilka tysięcy osób nie wynajmie po prostu jakiegoś mularza i w kilku "chłopa" nie naprawią swojego muru. Niech praca potrwa tydzień, a cmentarz będzie bezpieczniejszy na kilka lat. No chyba, że potrzebne są zezwolenia konserwatora , ministra dziedzictwa, i kilku mniej lub więcej mądrych i czcigodnych osobistości. Wczoraj byłem koło muru,przygotowane są do wyprowadzenia z cmentarza żeliwne ogrodzenia z nagrobków. I inni ważni urzędnicy ( policjanci) będą mieli co robić.I jeżeli zainteresują się tą sprawą, sprawcy nie zostaną ustaleni... Nasze miasto ginie.Mentalnie- przede wszystkim.
Nagrobek
Data: 2009-06-27 Autor: nie zarejestrowany ~farestart
To jest prawda. Miasto, a raczej Radę Miasta interesują tylko reprezentacyjne punkty Bielska i Białej. Taka sama sytuacja, jak w przypadku cmentarza ewangelickiego dotyczy cmentarza (najstarszego) w Białej.
rzeczywistość
Data: 2016-10-07 Autor: emka
Ostatnio przeczytałem książkę dr Jerzego Polaka o cmentarzu w Białej. Nie dość, że wiele rzeźb i nagrobków nie przetrwało do dzisiaj to jeszcze to. Eh szkoda słów...

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.201 s