Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Park Jubileuszowy

Park Jubileuszowy

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2009-03-16 11:15:38
Rok wydania pocztówki: 1910-1919
Kategoria: Wolny czas,

Pocztówka z ok. 1910 roku - Park Jubileuszowy w Bielsku im. Cesarza Franciszka Józefa był ulubionym miejsce wypoczynku mieszkańców Bielska. Jest to park przy ulicy Słowackiego koło BCK. Na pierwszym planie piękna fontanna, która niestety nie zachowała się do dnia dzisiejszego. Zapewne jednak w ziemi znajdują się jeszcze masywne rury ... może więc warto się zastanowić nad odtworzeniem tego miejsca?

de Park

Fontäne im Schießhauspark. Es gibt sie nicht mehr. Man ssollte das wieder herstellen .... meint der Einsender des Bildes.

bladzmiana

Komentarze

Pomysł.
Data: 2009-03-16 Autor: van czyz
Dobra idea, chociaż ja bym ją widział w jakimś bardziej uczęszczanym rejonie (np. pod zamkiem). Inna sprawa, że na miejscu tej fontanny jest teraz rzeźba z trzema czaplami (fakt faktem, na znacznie niższym poziomie artystycznym niż poprzednik).
fontanna
Data: 2011-04-14 Autor: farestart
O ile wiem, fontanna widoczna na zdjęciu zaginęła bez śladu. Czaple, które teraz zajmują jej miejsce są nie tylko gorszej proweniencji, ale są także okropnie zapuszczone. Podobnie schody, które kruszą się i sypią. Obecnie w parku Słowackiego trwają prace mające za cel przywrócenie temu miejscu właściwych, a więc rekreacyjno-wypoczynkowych funkcji. Mam nadzieję, że obejmą swym zakresem również i to miejsce. Schody i rzeźba wołają o remont!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Park Jubileuszowy, fontanna bielsko, Bielsko-Biała, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.046 s