Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Willa Adolfa Mänhardta

Willa Adolfa Mänhardta

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2009-03-26 22:16:08
Rok zrobienia zdjęcia: 1900
Kategoria: Architektura, Cygański Las i okolice,

Rysunek wykonany ręcznie w ołówku 22 kwietnia 1900 roku w Lesie Cygańskim koło Bielska. Dzięki poniższemu komentarzowi już wiemu, że rysunek przedstawia piękną willę Adolfa Mänhardta z 1890 roku przy ulicy Laskowej 54 w Cygańskim Lesie.

de Villen

Auf der Zeichnung das Haus von Adolf Mänhardt.Das ist nach dem Krieg das Haus "Fiat". Auf der Ansichtskarte ist es die Hess-Villa im Zigeunerwald.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: Bilitis Dodano: 2009-03-27

Nie jestem specjalistą o Cygańskiego, ale na tej pocztówce widać tą wille po prawej stronie.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Ewa Janoszek Dodano: 2009-03-27
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2006

Willa widziana na pocztówce po prawej stronie w głębi to jest to:


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2009-04-20
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2009

Willa Adolfa Mänhardta z 1890 roku przy ulicy Laskowej 54 w Cygańskim Lesie. Stan na dzień 20 kwietnia 2009 roku. Willa jest w świetnej kondycji, jest zadbana. Od momentu wykonania powyższego szkicu do zrobienia zdjęcia mija właśnie równo 109 lat. W tym czasie dobudowano drewnianą werandę i wstawiono 2 okna na parterze. Pokaźnego drzewa widoczengo na szkidu już nie ma. Przybyło jednak nowych drzew w otoczeniu willi.

bladzmiana

Komentarze

To nie to miejsce
Data: 2009-03-27 Autor: Ewa Janoszek
Na pocztówce widać willę Hessa przy ulicy Grzybowej - willa "Florian" (obecnie KIK-owski dom "Józefów"). Natomiast rysunek przedstawia willę Adolfa Mänhardta przy ulicy Laskowej 54 (po wojnie hotel "Fiata")
po prawej stronie...
Data: 2009-03-27 Autor: Ewa Janoszek
Aha, na pocztówce po prawej stronie w głębi, to jest budynek przy ulicy Olszówka 77 (przy samej ulicy, blisko wylotu ul. Młodzieżowej).
prosze o pomoc
Data: 2013-01-13 Autor: hanna
Mam pytanie. Ostatnio znalazłam kilka rysunków z Żywiecczyzny i okolic Bialska. Tak się zastanawiam kto to na szkicował. Jest to identyczny podpis jak na powyższym rysunku. Szukałam informacji w internecie ale nic nie znalazłam. W/g mnie jest to Lehwarz R. Czy ktoś coś wie na temat autora/ki szkiców. Pozdrawiam i Dziękuje

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Las Cygański, piękna willa, Bielsko, Adolf Mänhardt, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.075 s