Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Papież Jan Paweł II w Bielsku-Białej.

Papież Jan Paweł II w Bielsku-Białej.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2009-05-22 07:50:39
Rok zrobienia zdjęcia: 1995
Kategoria: Zdarzenia, Zamek Sułkowskich, Wzgórze - Stadtberg,
Tak było dokładnie 14 lat temu, 22. maja 1995r.Papamobile z papieżem Janem Pawłem II w kolumnie samochodów towarzyszących, na tle zamku książąt Sułkowskich, przejeżdża przez Bielsko w kierunku Białej.
Swoisty aneks do Impresji zamkowych.
Zdjęcie autorstwa p. Bogdana Ziarko, ze zbiorów StaKa.
de Papst

Am 22.5.1995 besuchte Papst Johann Paul II. die Stadt auf seiner Durchreise von Bielitz in Richtung Biala.
bladzmiana

Komentarze

14 lat
Data: 2009-05-22 Autor: Paweł
Kto by pomyślał, że to już tak dawno było...
Bielsko-Biała
Data: 2009-05-22 Autor: nie zarejestrowany ~Andrzej
Panie Jack chciałbym na coś zwrócić uwagę. Proszę pamiętać, że od 1951 Bielsko i Biała stanowią jedno, integralne miasto. Proszę tylko nie myśleć, że się czepiam - po prostu jestem Bialaninem i czuję się pokrzywdzony jeśli ktoś używa tylko "Bielsko" :) Gratuluję ciekawych zdjęć.
Bielsko-Biała
Data: 2009-05-22 Autor: nie zarejestrowany ~Jack
Urodziłem się w Kamienicy Śląskiej między przystankiem tramwajowym "Folwark" i "Stawy", było to za przystankiem "Granica Miasta". Biała była wówczas odrębnym miastem. A tramwaj jeżdził z Bielska. Bielsko było wtedy w diecezji katowickiej a parafie z terenu na prawym brzegu rzeki Białki należały do diecezji krakowskiej (m.in. Biała, Leszczyny). Z jednej strony się mieszkało, z drugiej strony się uczyło i chodziło na religię. Te podziały pozostały w mentalności. Każdy ma swój punkt widzenia i rozumiem Pańskie uczucie pokrzywdzenia ale starzy ludzie mają pewne przyzwyczajenia. Dziękuję za zwrócenie uwagi i gratulacje. Pozdrawiam.
odp.
Data: 2009-05-23 Autor: nie zarejestrowany ~Andrzej
Ja zawsze mieszkałem w Białej i muszę przyznać, że już po kilkunastu latach po połączeniu obu miast często zacząłem się spotykać z nazewnictwem miasta "Bielsko" na terenie dawnej Białej np. ktoś mówił "Ratusz w Bielsku". Uważam, że takie nazewnictwo spycha dawną Białą trochę na drugi plan. Ja niestety nie mam żadnych zdjęć wartych publikacji, wszystkie zabrały moje dzieci. Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Jan paweł II w Bielsku-Białej, papież Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.058 s