Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Szkoła

Szkoła

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2009-11-13 10:58:29
Rok zrobienia zdjęcia: 1965
Kategoria: Szkoły, Wspomnienie PRL-u, Architektura,
Nowy gmach Zasadniczej Szkoły Włókienniczej wzniesiony przy ul. Dworkowej w 1965 r.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: kajo47 Dodano: 2012-12-11
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1970-1979
 Zdjęcie uczniów jednej z klas Szkoły Włókienniczej przy ul. Dworkowej z gronem pedagogicznym. Piąty od prawej siedzi dyrektor szkoły p. Gieruszyński. Prawdopodobnie ok. r 1971.
bladzmiana

Komentarze

Samobójstwo
Data: 2012-12-11 Autor: mors1
Na początku lat 70-tych krązyła pogłoska, ze jedna z uczennic tej szkoły popełniła samobójstwo z powodu ocen. Coś musiało być na rzeczy, bo w pobliskim "Asnyku" mówiło się o tym. Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Stanisław Gieruszyński
Data: 2012-12-11 Autor: nie zarejestrowany ~kosamaxi
Pan Gieruszyński został następnie dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych FSM, którym kierował 27 lat. Dla wielu z nas, wchodzących wtedy burzliwie w dorosłe życie, był pierwszą osobą, która nie traktowała nas jak gówniarzy. Nawet jeśli wtedy tego nie rozumieliśmy (bo w większości chcieliśmy nadal być gówniarzami), to dzisiaj to doceniam i czuję z tego powodu bardzo duży szacunek do Pana Dyrektora.
Szkoła przy ul. Dworkowej
Data: 2012-12-12 Autor: kajo47
Również w szkole przy Dworkowej dyr. Gieruszyński był powszechnie lubiany. Jeszcze na zdjęciu: druga od prawej siedzi p. Wanda Myśliwiec, trzeci od prawej p. Stanisław Jonkisz.
S.Gieruszyński
Data: 2013-02-09 Autor: nie zarejestrowany ~Rey
I jego motto na lekcjach chemii,gdy uczeń od razu poddawał sie przy tablicy :Jak to, nic nie umiesz? udowodnie ci , ze coś umiesz, technik myśli.
dyr.Gieruszyński
Data: 2018-08-15 Autor: nie zarejestrowany ~Osi
Świetny pedadagog. Po ponad 2O latach, tylko o nim opowiadam dzieciakom, nie umniejszając roli innych nauczycieli. Ale taka charyzmę miał chyba tylko on. mimo stresu przy odpytywaniu, człowiek i tak z przyjemnoscią chodzil na jego lekcje. Wielką przyjemnością było go poznac. Niech sie miewa jak najlepiej.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
szkoły,wspomnienie PRL-u. architektura stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.087 s