Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Szkoła Ogrodnicza przy ul. Lipnickiej - lata`30

Szkoła Ogrodnicza przy ul. Lipnickiej - lata`30

Rodzaj: Pocztówka, Autor: ixwokar, Dodano: 2010-01-12 18:40:23
Rok wydania pocztówki: 1930-1939
Kategoria: Szkoły, Architektura,
Pocztówka ta jakimś CUDEM znalazła się w książce pt. \" Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce w czasach II Rzeczypospolitej\" autorstwa Ewy Janoszek i Wojciecha Kominiaka (str. 207 pozycja nr. 190) , której właścicielem jest rzekomo - jak podaje książka - Tomasz Biesik. Tymczasem właścicielem oryginału jestem ja, a jedynie kilka lat temu użyczyłem Tomaszowi B. kilka pozycji do zeskanowania dla celów prywatnych..
Cieszę się, że pocztówki z moich zbiorów zostały opublikowane w tak ciekawej książce. Szkoda tylko , że bez mojej wiedzy i zgody i nie pod moim nazwiskiem...Własność : Artur Rakowski
de Biala
Die Gärtnereischule an der Lipniker Straße.
 Dazu schreibt der Eigentümer des Fotos:
Durch irgendein Wunder erscheint das Foto in dem Buch " Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce w czasach II Rzeczypospolitej\"  der Autoren  Ewa Janoszek und  Wojciecha Kominiak (str. 207 pozycja nr. 190) , dessen Eigentümer angeblich, wie es im Buch heißt, Tomasz Biesik sein soll.  Indessen gehört das Original mir. Vor einigen Jahren lieh ich rs zum Scanen Herrn Zomasz Biesik  mit einigen anderen  Objekten,  für private Zwecke.
Ich freue mich, daß Ansichtskarten aus meiner Sammlung in dem so interessanten Buch veröffenlicht wurden. Schade nur, daß es ohne mein Wissen und Namen geschah, Eigentum von Artur Rakowski.
AK
bladzmiana

Komentarze

?
Data: 2010-01-13 Autor: nie zarejestrowany ~ania
Jeżeli to prawda to nie winiłabym za taki stan rzeczy autorów książki tylko osobę, która podała się za właściciela. Czy kontaktował się Pan z kimś w tej sprawie?
re
Data: 2010-01-13 Autor: ixwokar
Ja nie piszę czy i kogo winię. Przedstawiam tylko fakty, do czego jako właściciel pocztówek mam prawo..
inne spojrzenie
Data: 2010-01-13 Autor: nie zarejestrowany ~Kazik
A ja mam inne spojrzenie na tą sprawę. Przecież te pocztówki były wydawane w pewnym nakładzie a nie jako pojedyncze sztuki. Fotografie często są unikatowe bo nie były powielane i tu nie miałbym wątpliwości co do właściciela, jednak pocztówki nawet te rzadko spotykane nie są pojedynczymi sztukami. Być może pan B. między wypożyczeniem pocztówek a drukiem książki zdobył właśnie takie same egzemplarze. Przecież to jest możliwe.
re: inne spojrzenie
Data: 2010-01-13 Autor: ixwokar
Owszem nakład pocztówek może być liczny, czego nie neguję, ale pocztówki prezentowane w ww książce mają widoczne znaki szczególne - uszkodzenia np. plamki - dokładnie takie jak na moich oryginałach..
Budynek obok szkoły ogrodniczej
Data: 2015-06-25 Autor: nie zarejestrowany ~lipnik-jan
W tym budynku obok szkoły ogrodniczej-dziś nie istniejacym- zmarła w 1858 roku Teresa z Recków[Reków]Hess pra-prababcia Św.Papieża Jana Pawła II. była 23 przodkiem JP II.W domu tym mieszkała z zięciem i córką.Niestety pochowała juz swoją córkę Babcię Papieża. Lokalizacja budynku z ustaleń P.Piotra Keniga jan

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
szkoła ogrodnicza, lipnicka stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.098 s