Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pomnik Karla Ambrozego

Pomnik Karla Ambrozego

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-01-15 14:01:05
Rok zrobienia zdjęcia: 1920-1929
Kategoria: Place i pomniki, Dzielnice,
Fotografia  przedstawiająca nieistniejący pomnik Karla Ambrozego - jednego z twórców parku w Cygańskim Lesie koło Bielska.

Fotografia pochodzi z broszury: Cygański Las - Park kulturowy

de Zigeunerwald

1920-1929  Foto des Denkmals für Karl Ambrozy im Zigenerwald, das man nach 1920 entfernt hat. Er war einer der Schöpfer des Stadtparks Zigeunerwald bei Bielitz.
Das Foto ist aus der Broschüre : Cygański Las - Park kulturowy.
AK

bladzmiana

Komentarze

Pomnik "Karola Ambrożego"
Data: 2010-04-04 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Nie ma potrzeby spolszczania nazwiska Karla Ambrozy`ego, pochodzącego z Antalfalvy na Górnych Węgrzech Austro-Węgra! Fakt, że historia Bielska zapisana została do 1918 roku niemiecką literą, nie przynosi naszemu Miastu żadnej ujmy, przeciwnie, ubogaca ją.
nie przesadzajmy
Data: 2010-04-05 Autor: nie zarejestrowany ~Kazik
wielokrotnie spotykałem się w literaturze z panem Ambrożym i zawsze był Karol. Spolszczenia są całkowicie naturalne. O znamienitym Karolu Kornie raczej nie mówimy "Karl"
"Karol Korn"
Data: 2015-01-31 Autor: KLK
"Kazik" - zależy kto mówi lub pisze, on - Karl Korn z całą pewnością nie wypowiedział swego imienia - w zaproponowanej przez Ciebie formie - ani razu! Podobnie jak Józef Schmidt - 2-krotny zwycięzca olimpijski nigdy nie napisał o sobie, że jest Szmidem, twórca polskich sukcesów bokserskich Feliks Stamm - że jest Sztamem, Fryderyk Chopin nie podpisywał się Szopen itd.itd. W końcu: jesteśmy ksenofobami czy Europejczykami?
niechlujstwo językowe
Data: 2018-05-17 Autor: korzeniowski
Niechlujstwo językowe spotyka się również w języku niemieckim. Tu przerobiono nazwisko rodowe "Ambrózy" na imię "Ambrosius", n.p. "Ambrosius Allee".
niechlujstwo
Data: 2018-05-17 Autor: beskidia
do "korzeniowski" - niechlujstwo językowe zostało ostatecznie poprawione :)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Pomnik Karla Ambrozego, Las Cygański, Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.064 s