Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Skocznia na Magurce Wilkowickiej

Skocznia na Magurce Wilkowickiej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-02-25 22:46:55
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Magurka,
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tuż pod szczytem Magurki Wilkowickiej od strony Wilkowic istniała w latach 30. XX w. mała skocznia narciarska.

Fotografia z kolekcji Wojciecha Dudka.
de Bielitz
Nur wenigen Bielitzern ist bekannt, daß es knapp unterm Gipfel der Magurka von Wilkowice eine kleine Skisprungschanze in den 3Oer Jahren des 20. Jh. gab.
AK
Fotografie von Wojciech Dudka.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Jiff Dodano: 2020-01-05
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2020
W lesie na zboczu Rogacza znajdują się pozostałości skoczni narciarskiej prawdopodobnie te same, które widnieją na powyższym zdjęciu z lat 30 XX wieku.
bladzmiana

Komentarze

Skocznia
Data: 2010-03-01 Autor: Jack
Ta niewielka skocznia terenowa, usytuowana była przy szlaku schodzącym w kierunku Rogacza. To tutaj, powstały w 1907r. Wintersportclub pod auspicjami Beskidenverein, przeprowadzał pierwsze w Beskidach szkolenia i zawody narciarskie w skokach a na podszczytowych polanach Magurki Wilkowickiej zawody w zjazdach. To tutaj przyjeżdzali zawodnicy z PTT w Krakowie i brali udział w zawodach narciarskich (opisuje w "Super Nowej" za ówczesną prasą bielską autor Machiny Czasu).
Skocznia na Magurce
Data: 2020-04-13 Autor: nie zarejestrowany ~Artur Bała
Witam Interesuję się tematyką starych polskich skoczni narciarskich. Mam w swoim dorobku kilkaset odwiedzonych miejsc w samej Polsce, w których były skocznie. O skoczni na Magurce oczywiście słyszałem i nawet próbowałem jej już kiedyś szukać, jednak nie znalazłem żadnego miejsca, które by pasowało. Czy mógłbym uzyskać współrzędne miejsca, które jest ukazane jako aktualny widok na starą skocznię? I czy to aby na pewno to miejsce? Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam Artur Bała

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Skocznia na Magurce Wilkowickiej, Wilkowice, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.126 s