Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Skocznia na Magurce Wilkowickiej

Skocznia na Magurce Wilkowickiej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-02-25 22:46:55
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Magurka,
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tuż pod szczytem Magurki Wilkowickiej od strony Wilkowic istniała w latach 30. XX w. mała skocznia narciarska.

Fotografia z kolekcji Wojciecha Dudka.
de Bielitz
Nur wenigen Bielitzern ist bekannt, daß es knapp unterm Gipfel der Magurka von Wilkowice eine kleine Skisprungschanze in den 3Oer Jahren des 20. Jh. gab.
AK
Fotografie von Wojciech Dudka.
bladzmiana

Komentarze

Skocznia
Data: 2010-03-01 Autor: Jack
Ta niewielka skocznia terenowa, usytuowana była przy szlaku schodzącym w kierunku Rogacza. To tutaj, powstały w 1907r. Wintersportclub pod auspicjami Beskidenverein, przeprowadzał pierwsze w Beskidach szkolenia i zawody narciarskie w skokach a na podszczytowych polanach Magurki Wilkowickiej zawody w zjazdach. To tutaj przyjeżdzali zawodnicy z PTT w Krakowie i brali udział w zawodach narciarskich (opisuje w "Super Nowej" za ówczesną prasą bielską autor Machiny Czasu).

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Skocznia na Magurce Wilkowickiej, Wilkowice, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.076 s