Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Wieża spadochronowa

Wieża spadochronowa

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-05-31 19:15:41
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Militaria, Wolny czas,
Wieża spadochronowa w Parku Strzelniczym w Bielsku w latach 30. XX w. Wieża powstała w 1938 roku, została rozebrana i zezłomowana przez Niemców na początku II wojny światowej. Obecnie w miejscu, gdzie kiedyś stała wieża spadochronowa znajduje się boisko sportowe tzw. Orlik.
de Bielitz
1930-1939 Fallschirmturm im Schießhauspark. Er wurde 1938 errichtet und beim Kriegsbeginn zerlegt An diesem Platz ist jetzt der Sportplatz "Orlik"
AKTo samo miejsce w innym czasie.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Jack Dodano: 2011-02-17
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1938
Wieża spadochronowa na terenie parku na Strzelnicy w 1938 roku. Wzniesiona przez Ligę Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej. Wysokość: 40m. Konstruktor: inż. Jerzy Koziołek z Chorzowa. Rozebrana na złom w 1939 roku przez okupanta hitlerowskiego. Zdjęcie i tekst z: "Bielsko-Biała w starej fotografii"-1991r. _ Jerzy Polak, Mieczysław Tomiczek. Gwoli przypomnienia w związku z prowadzonymi aktualnie pracami na terenie parku.
bladzmiana

Komentarze

Smutne wspomnienia
Data: 2011-03-04 Autor: korzeniowski
Wieża spadochronowa była atrakcją Bielska. Wokół gromadzili się liczni widzowie, przeważnie polscy, obserwując skoki. W tym również mój ojciec, matka, brat i kuzynka. W pewnej chwili ojciec, krtaniowym głosem: "Vally, halt den Hut, ich gehe springen!", (Walerciu, potrzymaj kapelusz, idę skoczyć). Był działaczem LOPP, zezwolono mu na skok bez wstępnego przygotowania. A już po pięciu latach, będąc strzępem człowieka, skonał w KZ. Alfred Korzeniowski, Bornheim
Apropo prac...
Data: 2011-03-05 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
Apropo prac w parku. Kto miał nadzieję na rekonstrukcję fontanny lub ozdobnej bramy do parku, raczej musi przygotować się na rozczarowanie.
W sprawie prac
Data: 2011-03-07 Autor: Jack
Kolejna okazja zmarnowana aby odtworzyć historyczny wygląd, tak samo jak w przypadku mostu na rzece Białej w ciągu ul. 11 Listopada. Zastanawiam się za co płacą miejskiemu konserwatorowi zabytków w Bielsku-Białej i czy w ogóle istnieje taki urząd w Magistracie?
Smutne wspomnienia
Data: 2011-03-07 Autor: Jack
Okazuje się, że wiele bezdusznych, zdawałoby się, zdjęć publikowanych na Beskidii zawiera dla wielu potężny ładunek emocjonalny. To dobrze, że podzielą się tym z innymi. Te zdjęcia zaczynają przemawiać, żyć na nowo i wzbogacają nasze spojrzenie na miasto, jego mieszkańców. Są to czasem losy okrutne, jak w czasie wojny, tym bardziej do nas przemawiają.
Wasza wieża stoi w Katowicach.
Data: 2013-11-08 Autor: nie zarejestrowany ~tadeusz542
Wasza wieża stoi sobie w Katowicach tyle ,że skrócili ją o 5 metrów ale to Wasza Wieża ,

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wieża spadochronowa Bielsko, Park Strzelniczy Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.125 s