Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zajęcie Zaolzia

Zajęcie Zaolzia

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2010-12-07 23:34:06
Rok zrobienia zdjęcia: 1938
Kategoria: Cieszyn,
Zdjęcie przedstawia część oddziału Wojska Polskiego, m.in którzy 2 października 1938 roku zajął część Śląska Cieszyńskiego zwaną Zaolziem.
Zaolzie to tereny leżące na południe od rzeki Olzy, stanowiących część Śląska Cieszyńskiego i zamieszkałych w większości przez ludność polską. Obejmowało ono w okresie międzywojennym powiaty czeskocieszyński, frysztacki oraz część frydeckiego.

Zdjęcie z kolekcji Wojtka.
bladzmiana

Komentarze

dwuznacznosc moralna "wyzwolenia" Zaolzia
Data: 2011-02-12 Autor: enuajsi
Choc moi dziadkowie sa z Frysztatu (Karwina) to nie moge oprzec sie wrazeniu ze niecaly rok pozniej hitlerowscy zolnierze mieli podobne usmiechy na twarzy kiedy "wyzwalali" Slask...
Dwuznacznośc moralna
Data: 2013-12-06 Autor: nie zarejestrowany ~Cieszyniok
W jakich aspektach moralnych rozpatrujesz zachowanie wojsk czeskich w Stonawie i innych miejscowościach ? Co powiesz o agresji czeskiej na ziemie polskie ?
"dwuznaczność moralna"
Data: 2014-01-16 Autor: maria waleria
Gwoli przypomnienia rozpalonym głowom - w latach 1920-1932, w wyniku ustalenia granicy polsko- czechosłowackiej, Istebna, Koniaków i Jaworzynka były odcięte od reszty kraju, wszak jedyna droga "w dół" prowadziła do Jabłonkowa. Dopiero wytyczenie trasy do Wisły przez Kubalonkę połączyło Trójwieś z resztą Śląska Cieszyńskiego.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zajęcie Zaolzia przez wojsko polskie, Cieszyn, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.797 s