Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Fabrykant

Fabrykant

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2011-01-03 19:19:00
Rok zrobienia zdjęcia: 1910-1919
Kategoria: Portrety mieszkańców, Fabryki i Firmy, Zdarzenia,
Gustav Josephy (1855-1918) fabrykant maszyn w Bielsku.

Z opublikowanych zbiorów Muzeum Bielska-Białej.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Jack Dodano: 2011-01-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1910-1919
Znak firmowy Fabryki Maszyn Gustav Josephy`s Erben w latach 1851-1945. Trzy stylizowane początkowe litery właścicieli fabryki wpisane w wieniec koła zębatego.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Jack Dodano: 2011-01-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1948
Znak firmowy BEFAMY - upaństwowiona d. Fabryka Maszyn Gustav Josephy`s Erben - często nawiązująca w rozmowach z kontrahentami zagranicznymi do swojej dawnej tradycji, co zwiększało zamówienia w tzw. strefie dewizowej. 

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: Jack Dodano: 2011-01-03
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1970-1979
Sztandar zakładowy Bielskiej Fabryki Maszyn Włókienniczych BEFAMA d. G. Josephy`s.
bladzmiana

Komentarze

pytanie
Data: 2011-01-04 Autor: artmanc
Mam pytanie do Jack`a: Piszesz, ze fotografia pochodzi "z opublikowanych zbiorów Muzeum Bielska-Białej", gdzie te zbiory opublikowano? Gdzie tej fotografii szukac poza beskidia?
Pytanie - odpowiedź
Data: 2011-01-05 Autor: Jack
Odpowiedź dla artmanc`a i innych zainteresowanych. Pod pojęciem "z opublikowanych zbiorów Muzeum Bielska -Białej" kryją się poszczególne elementy ze zbiorów muzealnych, które są reprodukowane na zdjęciach w publikacjach wyszczególnionych na oficjalnej stronie internetowej Muzeum w Bielsku-Białej pod zakładką "Wydawnictwa", tam gdzie jest to odnotowane. Publikacje zostały rozpowszechnione do oglądania w conajmniej kilkuset egzemplarzach. Gdy występuje zastrzeżenie praw autorskich zdjęcia, podaję ten fakt do wiadomości przy zamieszczanych zdjęciach. Pozdrowienia z Beskidu Wyspowego.
odpowiedz - propozycja
Data: 2011-01-05 Autor: artmanc
Dziekuje za odpowiedz. Mam w zwiazku z tym propozycje - moze warto podawac konkretny tytul, z ktorego pochodzi zdjecie - jednym latwiej bedzie odszukac je w wersji "papierowej", a dla innych bedzie to wrecz wskazowka, ktorej pozycji ksiazkowej szukac... Pozdrowienia z Bielska (a wlasciwie z Aleksandrowic)!
odpowiedź na propozycję
Data: 2011-01-05 Autor: nie zarejestrowany ~Jack
Chodzi o to aby zadać sobie trud poszukiwania i zdobywania, przy okazji, coraz to większej wiedzy o naszym mieście. Wiele pozycji można nabyć w kasie muzeum lub wypożyczyć w Książnicy Bielskiej (mam nadzieję co do ostatniego źródła). Pozycje są wydawane w nakładach do 1 tyś. egz. ale warte przeczytania. Poza tym gdy ktoś uważnie czyta moje ostatnie komentarze, znajdzie konkretne tytuły na zasadzie skojarzeń: faktów, miejsc, czasu zdarzeń i innych. Życzę celnych skojarzeń i pozdrawiam z Beskidu Wyspowego. P.S. W Aleksandrowicach k/Bielska przed II wojną światową miało siedzibę i działało "Touristen-Verein Die Naturfreunde" - Towarzystwo Turystyczne "Przyjaciele Przyrody", którego staraniem wybudowano schronisko turystyczne na Błatni, aktualnie na Błatniej. Może warto wyszperać na miejscu coś na ten temat?
źródło
Data: 2011-01-09 Autor: nie zarejestrowany ~szatan
Jack dziwię się, że się bawisz w podchody. Przecież to chyba nie problem napisać źródło pochodzenia zdjęcia tym bardziej, że ktoś o to grzecznie pyta. Sam jestem ciekaw. Pozdrawiam z Olszówki
zrodlo...
Data: 2011-01-09 Autor: artmanc
Ja osobiscie znam zrodlo, w ktorym zostala opublikowana fotografia. Jezeli to kogos interesuje to jest to: "Muzeum Techniki i Wlokiennictwa w Bielsku-Bialej. Zarys dziejow bielskiego przemyslu i przewodnik po ekspozycji wlokienniczej.", Bielsko-Biala 2008. Moja propozycja, ktora jest w sumie nie tylko skierowana do Jack`a, ale do wszystkich ktorzy "wrzucaja" zdjecia na Beskidie, zmierza do tego aby rzetelnie podawac zrodlo z kilku powodow: po pierwsze - aby osoby poszukujace mogly latwo namierzyc zrodlo (argument nie wymagajacy komentarza), po drugie - aby nie narazac sie na zadne zarzuty o charakterze "prawnym". To argumenty najwazniejsze. Jezeli wstawiamy jakies zdjecie, a jego zrodla nie znamy - napiszmy to - bycmoze ktos inny zna i uzupelni takie dane. Jezeli zamieszczamy fotografie, ktore nie pochodza z naszych prywatnych zbiorow to moim zdaniem powinnismy zrodlo podac. Mielismy juz na Beskidii sytuacje, ze jeden z uzytkownikow (byc moze w dobrej wierze) wklejal do galerii zdjecia "zapozyczone" z Narodowego Archiwum Cyfrowego, dokonujac uprzednio "przekadrowania", tak aby nie bylo widac logo NAC - oczywiscie nie podajac zrodla. Z tego typu dzialan moga wyniknac problemy dla Beskidii, a tego chyba nikt z nas by nie chcial... Pozdrawiam milosnikow Bielska-Bialej i okolic!
Gratulacje dla artmanc`a.
Data: 2011-01-09 Autor: Jack
Troszkę trudu i wszystko jasne! Pozdrawiam z Beskidu Wyspowego.
trudy
Data: 2011-01-09 Autor: artmanc
Tak Jack`u, ...i wszystko jasne! Troszke trudu wloz i Ty aby opisywac nalezycie zdjecia, ktore wstawiasz! Pozdrawiam, juz bez odrobiny uszczypliwosci ;)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
portrety mieszkańców, fabryki i firmy, zdarzenia stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.051 s