Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Nad Niwką

Nad Niwką

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2011-02-13 09:54:12
Rok zrobienia zdjęcia: 1960-1969
Kategoria: Nad wodą, Ulicówka, Mosty,
Koryto potoku Niwka z mostkiem w Bielsku-Białej przy ulicy Nad Niwką. Obecnie koryto potoku jest zakryte i poprowadzono tu ulicę ks. Stojałowskiego.

Fotografia została wykonana przez Janusza Michalika, nieżyjącego już wybitnego artystę, wspaniałego człowieka, charyzmatyczną osobowość i Wielką Postać Bielskiej Fotografii. Od 1984 roku był związany z Okręgiem Górskim Związku Polskich Artystów Fotografików. Był nie tylko artystą, ale również promotorem sporej rzeszy młodych adeptów fotografii.
bladzmiana

Komentarze

Miejsce.
Data: 2011-02-13 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
W którym dokładnie miejscu zostało wykonane zdjęcie? Przy ujściu do Białej? Tak na marginesie wspomnę, że gdyby ta rzeczka była na zachodzie to pewnie nikt by jej nie przykrywał, a w różnych miejscach zainstalowano by progi wodne bądź małe śluzy, które regulowały by poziom wody na rzeczce. Wiem, bo mieszkam w takim mieście w Irlandii poprzecinanym wieloma tego typu rzeczkami, które nadają miastu niepowtarzalny klimat i urodę. Pozdrawiam.
.
Data: 2011-02-13 Autor: nie zarejestrowany ~taa
Pomimo niewątpliwego uroku jaki by nadawała Niwka miastu, mogła by utrudniać życie mieszkańcom. Budowa drogi ułatwiła komunikacje drogową, nie wyobrażam sobie teraz miasta bez ulicy Stojałowskiego. Jestem więc zdania, że była to jednak dobra decyzja;) pozdrawiam
Ale...
Data: 2011-02-13 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
...w ten sposób możnaby wytłumaczyć praktycznie wszystko. Najprościej się jeździ i żyje gdy nic nie ma wokół ;) Były przecież nawet i pomysły żeby i rzekę Białą przykryć...Ja, że całą moją młodość spędziłem właśnie mieszkając w pobliżu tej ulicy, właśnie zawsze sobie wyobrażałem, tak jak rodzice mi opowiadali, że zamiast tego huku i smrodu mam leniwą rzeczkę i most ;) A to, że do samochodu bym musiał iść nie wiadomo jak długo to już inna rzecz ;)Pozdrawiam.
Odkryjmy Bielsko-Białą
Data: 2011-02-13 Autor: nie zarejestrowany ~kosamaxi
Pozwolę sobie zacytować fragment opracowania "Miasto w ruchu" Jacka Wesołowskiego. "(...) Potrzeba posiadania przestrzeni społecznej w centrum miasta jest ważniejsza od wymogów zmechanizowanej komunikacji. (...) Ważne dla tradycji miasta zabytki znalazły się wśród wielopasmowych rond. Całą powierzchnię ulic zajęły wielopasmowe jezdnie. Ulice miasta przestały pełnić rolę przestrzeni społecznej, która wycofała się raczej na tereny świątyń i pałaców, a później galerii handlowych. (...) Stosunkowo mało powstało jednak miejskich dróg ekspresowych – jedyną w śródmieściu zbudowano w 1968 r. na estakadzie wzniesionej nad przykrytą stropem niewielką rzeką Cheonggye. Na początku naszego wieku podjęto wreszcie program humanizacji przestrzeni publicznej śródmieścia, któremu patronował ówczesny burmistrz metropolii, Lee Myung-bak. Najważniejszym krokiem było zburzenie wspomnianej drogi ekspresowej i odsłonięcie rzeki. Dokonano tego w latach 2003-05. Nie przyszło to łatwo: ponieważ rzeka właściwie wyschła, konieczne jest pompowanie wody dla wypełnienia koryta. Powstała niezwykle uczęszczana przez mieszkańców promenada, zagłębiona poniżej poziomu otaczających ulic, której towarzyszy wystudiowana architektura kaskad, tarasów i zieleni. Przemian dopełnia dokonana na niektórych placach redukcja jezdni, której przyświecała idea włączenia ważnych obiektów miasta do przestrzeni chodników oraz wprowadzenie miejskiej zieleni. Prawdopodobnie to sukces w Seulu doprowadził pana Lee na szczyty kariery politycznej: w 2007 r. został wybrany prezydentem kraju. (...)"
Seul
Data: 2011-02-13 Autor: nie zarejestrowany ~kosamaxi
Zapomniałem dopisać na wstępie poprzedniej notki, że chodzi o Seul.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Nad Niwką Bielsko-Biała, ulica Nad Niwką Bielsko, Janusz Michalik, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.075 s