Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zamek

Zamek

Rodzaj: Pocztówka, Autor: Jack, Dodano: 2011-03-15 14:34:27
Rok wydania pocztówki: 1930-1939
Kategoria: Łodygowice,
Piękne ujęcie zamku w Łodygowicach na starej pocztówce. Nazwana budowla "zamkiem" bardziej przypomina dwór. Pocztówka wydana nakładem J. Reich w Łodygowicach.
Z zasobów internetu.

To samo miejsce w innym czasie.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: diana Dodano: 2011-03-20
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1960-1969
Wspominam pobyt na koloniach we dworze. W roku 1967 Urząd Gminy w Łodygowicach, udostępnił pomieszczenia dworu na kolonie letnie dla dzieci. Pracowałam wówczas na kolonii jako wychowawczyni. Cała karda pedagogiczna widoczna na zdjęciu, to w większości studenci. Dla mnie - Poznanianki, pobyt we dworze i położenie Łodygowic w bliskości szlaków turystycznych w Beskidach, pozostawił niezapomniane wrażenia. Wracam teraz do nich z dużym sentymentem. Obecnie we dworze mieści się biblioteka i kilka urzędów. 
bladzmiana

Komentarze

Palazzo in fortezza.
Data: 2011-03-15 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
Dwór to centralna, rezydencjonalna część renesansowego założenia obronnego. Dwór (później przebudowany na neogotycki) sam w sobie zapewne nie był obiektem zbyt obronnym, stał jednak pośrodku nowożytnych umocnień obronnych w typie niderladzkim (ziemnym) na które składały się bastiony, wały, całość otoczona była fosą. Część z tych dzieł obronnych jest wciąż dobrze widoczna w terenie. Jest to jedyna taka rzecz zachowana w naszym regionie.
Umocnienia nowożytne.
Data: 2011-03-17 Autor: nie zarejestrowany ~vanczyz
W kontekście nowożytnych umocnień zamku w Łodygowicach polecam zwrócić uwagę na pracę trwające wokół starego miasta z Zamościu, gdzie za ciężkie pieniądze, poprzez odbudowę i konserwację, przywraca się temu miastu-twierdzy, oryginalny wygląd umocnień. Więcej o samym zamku można przeczytać natomiast tutaj: http://zamki.res.pl/lodygowice.htm Pewne skromne wyobrażenie na temat skali i pierwotnego wyglądu umocnień może dawać to zdjęcie pokacujące bastiony zamku w Dankowie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Dankow1_(js).jpg&filetimestamp=20071120142416 Pozdrawienia z Irlandii.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
zamek Łodygowice, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.047 s