Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Bielski basen w filmie

Bielski basen w filmie

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: kosamaxi, Dodano: 2011-03-25 22:08:38
Rok zrobienia zdjęcia: 1965
Kategoria: Nad wodą, Sport, Zdarzenia,
Dodaję to jako archiwalną ciekawostkę. W 1965 roku na bielskim basenie przy ul. Konopnickiej kręcone były sceny do filmu Aleksandra Ścibor-Rylskiego "Jutro Meksyk". W rolach głównych: Zbigniew Cybulski i Joanna Szczerbic. Na fotosie z filmu bohaterowie przed bramą basenu. Pamiętam też ostatnią scenę, w której Zbyszek Cybulski biegł od basenu, ulicą Konopnicką, a potem przez rondo, krzycząc dramatycznie - Majka! Kiedy tamtędy przejeżdżam, zawsze mam to przed oczami.
bladzmiana

Komentarze

Idol lat naszej młodości: Zbyszek Cybulski ...
Data: 2011-03-26 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Witaj Bratnia Duszo - "kosamaxi"! Wszystko się zgadza, w filmie zagrało też wielu statystów spośród bielskich bywalców basenowych, przedtem cierpliwie nadstawiających buzie pod pędzelek charakteryzatorki ... Ale - przegrany jak zawsze Zbyszek nie wybiegał z Konopnickiej na Rondo Placu Zwycięztwa, tylko wprost w ówczesną Kostki Napierskiego = teraz 3. Pułku Strzelców Podhalańskich. To pierwsze w Bielsku rondo powstało dopiero w dekadzie gierkowskiej, jak mi się zdaje, gdy Polska rosła w siłę - a ludziom się żyło dostatniej!
To już było...
Data: 2011-03-26 Autor: akustyk
Temat ten już był poruszony, proszę spojrzeć http://www.historia.beskidia.pl/655_bielsko_-_biala_basen_kapielowy_stare_zdjecie.html. Tę scenę biegu za taksówką, a tak naprawdę za kamerą umieszczoną na "żuku" można oglądać jako ostatnią ze scen tego filmu. Kostki Napierskiego jeszcz z bazaltową kostką a ujęcie kończy się przy "kaflarni", róg ulic Wita Stwosza i Kostki Napierskiego.
Poszukuję zdjęć, pocztówek z lat 1948-1954
Data: 2011-03-29 Autor: nie zarejestrowany ~Irena
Poszukuję zdjęć, pocztówek z lat 1948-54. Teatr; most łączący Bielsko z Białą; nieistniejąca kamienica - przechód schodowy, Barlickiego; 11 Listopada, Szyndzielnia, rynek ZWM (starówka), ratusz z kinem Wanda oraz innych z tamtego okresu. Zdjęcia będą wykorzystane do publikacji związanej z rocznicą połączenia Bielska z Białą. Jeśli ktoś posiada powyższe pozycję proszę o kontakt pod nr. 602237858
Śmierć Joanny Szczerbic
Data: 2014-03-10 Autor: nie zarejestrowany ~MW
Joanna Szczerbic, znana aktorka filmowa, która swoje najważniejsze role zagrała w połowie lat 60. XX wieku (np. Jutro Meksyk), zmarła w sobotę, 8 marca, w Warszawie. Miała 72 lata.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
basen, rondo, Marii Konopnickiej stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.067 s