Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Josefstrasse

Josefstrasse

Rodzaj: Pocztówka, Autor: Jack, Dodano: 2011-04-01 19:18:25
Rok wydania pocztówki: 1910-1919
Kategoria: Ulicówka, Architektura,
Kiedyś ulica Józefa, aktualnie Jana Sobieskiego. Datowanie przybliżone.
Z zasobów internetu.
bladzmiana

Komentarze

ul. Cieszyńska
Data: 2011-03-31 Autor: korzeniowski
Chyba się nam Jack pogubił w mieście, kto odnajdzie, proszę zawiadomić .... Alfred Korzeniowski (lub najbliższy posterunek)
Cieszyńska?
Data: 2011-03-31 Autor: akustyk
Świetne zdjęcie w klimacie tamtych lat, co to już nie wrócą. Tylko że to ulica Sobieskego, napewno!
No i właśnie...
Data: 2011-03-31 Autor: nie zarejestrowany ~Wuj
...Takie są skutki bezkrytycznego przekopiowywania zdjęć z internetu. Powyższe (i jeszcze kilka powieszonych dzisiaj) to pocztówki wystawione na Allegro, w dziale Kolekcje. Ich opisy często zawierają błędy, bo sprzedawcy nie muszą znać miasta, a często z truden je identyfikują. Zakazu kopiowania nie ma, ale lepiej podać źródło, a nie pisać enigmatycznie o "zasobach". Przecież fakt, że szuka się w Sieci nikomu hańby nie przynosi.
"Josefstrasse" = "ul. Józefa" czyli "Sobieskiego"
Data: 2011-04-01 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Cokolwiek by powiedzieć o tym "quid pro quo" co do nazwy ulicy - zdjęcie kapitalne i dobrze oddające charakter dawnych, dobrych czasów, kiedy to kajzerka kosztowała bodaj 3 halerze ... Za rogiem ul. Wyspiańskiego - ówcześnie Schneidergasse, widoczny nieistniejący już dom parterowy, z którego 2/3 września 1939 roku bielscy hitlerowcy ostrzelali ewakuujące się oddziały Wojska Polskiego. Wystarczyło kilka strzałów z działa odprzodkowanego powyżej Domu Tkacza, aby zwiali!
Sobieskiego
Data: 2011-04-01 Autor: MSPH
To nie jest ulica Cieszyńska tylko Sobieskiego powyżej skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego, a tuż poniżej obecnych przystanków autobusowych linii nr 7.
Mój błąd
Data: 2011-04-01 Autor: nie zarejestrowany ~Jack
Motto z dedykacją: "Błędów ten nie robi, kto nic nie robi". Faktycznie popełniłem błąd w tytule i części opisu, który poprawiłem i za który przepraszam. Dokładnego źródła specjalnie nie podaję aby nie zostać posądzony o reklamę portalu oferującego w publicznej sprzedaży artykuły różnych oferentów. Opis na pocztówce jest oryginalny, koloru czerwonego, i o jego dowolności nie ma mowy. Moja interpretacja była błędna. Ale jak się chce kogoś "uderzyć", to kij zawsze się znajdzie, nie tylko w ręce stryja. Z drugiej strony pocztówka wzbudziła pewien entuzjazm i zachwyt u części fanów Beskidii więc wnoszę, że warto dla nich szukać i narażać się na miałkie komentarze. KOMUNIKAT! Jeden z posterunków w Beskidzie Wysokim zlokalizował błądzącego, którym okazał się niejaki Jack, urodzony w Bielsku-Białej - delikwenta odstawiono w miejsce zamieszkania. Mówił coś o pozdrowieniach dla tych co prostują.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
ulicówka, architektura,komunikacja stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.028 s