Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Ulica Dworcowa w Cieszynie

Ulica Dworcowa w Cieszynie

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2008-10-01
Rok wydania pocztówki: 1913
Kategoria: Cieszyn,

Stara pocztówka z Cieszyna przedstawiająca Ulicę Dworcową - Bahnhofstrasse. Na pocztówce widoczny cieszyński tramwaj - wóz nr 1 przed hotelem Central Bahnhof. Tramwaje w Cieszynie kursowały od 1911 roku i tylko przez 10 lat. Ostatecznie w 1921 roku zostały bezpowrotnie zlikwidowane.

de Teschen
1913 Die Bahnstraße in Teschen.
Die Straßenbahn Nr,1 vor dem Centralhotel. Die Straßenbahn verkehrte von 1911 bis nur 1921, wo die abgeschafft wurde.

bladzmiana

Komentarze

pocztowka
Data: 2011-03-03 Autor: nie zarejestrowany ~szirer
To zdaje się jest ulica dworcowa ale w obecnym Czeskim Cieszynie :)
Tramwaje w Cieszynie
Data: 2011-03-04 Autor: Jack
Dla zainteresowanych podaję, że istnieje strona internetowa - "Tramwaje w Cieszynie 1911-1921", bardzo ciekawa, z wizualizacją linii starymi pocztówkami, historią itd. Jako ciekawostkę podają, że powodem rezygnacji z tramwaju było rozdzielenie Cieszyna na polski i czeski i w związku z tym dokuczliwe kontrole celne w wozach tramwajowych podczas przekraczania granicy na moście na przeprawie przez rzekę Olzę (łącznie z kontrolą podwozia).

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Cieszyn, Teschen, Stara pocztówka z Cieszyna, Bahnhofstrasse Cieszyn, Tramwaje w Cieszynie, Hotel Central Bahnhof Cieszyn, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko