Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Tramwaj na Wzgórzu

Tramwaj na Wzgórzu

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2012-04-04 21:52:19
Rok zrobienia zdjęcia: 1970
Kategoria: Komunikacja, Ulicówka, Wzgórze,
Kolejne niepublikowane i unikalne zdjęcie z 1.07.1970 roku wykonane na skrzyżowaniu ulicy Leniana (dzisiaj ul. 3-go Maja) i Koniewa (dzisiaj ul. ks. Stojałowskiego) w Bielsku-Białej - tramwaj linii nr 1.

Fotografie wykonał Ole Iskov - emerytowany listonosz z Danii, dla którego pasją stały się tramwaje. Od lat 60-tych podróżował po świecie w celu wykonania zdjęć tramwajów i ich systemów. Ole Iskov w 1970 roku odwiedził polskie miasta w poszukiwaniu tramwajów, w tym Bielsko-Białą i wykonał liczne zdjęcia, dzisiaj unikalne. Wykonując zdjęcia tramwajów na ulicach Bielska-Białej Ole Iskov został zatrzymany przez SB i przewieziony na przesłuchanie do komendy na ul. Rychlińskiego. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa usilnie i jak się okazało bez skutku poszukiwali tłumacza, który miał tłumaczyć wyjaśnienia nietypowego turysty. Tłumacz nie został znaleziony i na całe szczęście zdjęcia nie zostały odebrane.
bladzmiana

Komentarze

Tramwaje.
Data: 2012-04-22 Autor: nie zarejestrowany ~Kruchy
Coś niesamowitego. Jeszcze nie widziałem tak ważnych zdjęć Bielska w kolorze. Wspaniałe!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Tramwaj na Wzgórzu, tramwaje w Bielsku-Białej, ulica Lenina Bielsko, ulica Koniewa Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.049 s