Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > WITAJCIE

WITAJCIE

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jack, Dodano: 2012-06-18 12:59:18
Rok zrobienia zdjęcia: 1950-1959
Kategoria: Komunikacja, Wspomnienie PRL-u, Zdarzenia,
Remiza-zajezdnia w Cygańskim Lesie na końcu linii tramwajowej. Zwraca uwagę monstrualna brama powitalna z napisem "WITAJCIE". Prawdopodobnie powitanie 4 wozów tramwajowych typu "Simmering II" , które przerzucono z Łodzi do Bielska w 1952r., powitanie 2 szt. wozów ze Słupska lub inna uroczystość w MPK Zdjęcie uprzednio było wpięte do segregatora, zanim trafiło do kawiarenki w Cygańskim Lesie i zostało oprawione w ramki. Może było w podręcznym, zakładowym archiwum?
Gdyby ktoś prześledził historię opublikowanych dzisiaj zdjęć i podzielił się z nią na Beskidii, byłbym wdzięczny.  
bladzmiana

Komentarze

Simmering II
Data: 2021-03-30 Autor: nie zarejestrowany ~turecki
Ale skąd ta wiadomość o wozach Simmering II z Łodzi? I o Sanokach ze Słupska? Jak to się mówi "prawda leży po środku" czyli wozy Sanok z ...Łodzi w 1954 lub 1955 roku pasują, ale na zdjęciu w najlepszym przypadku albo wagony "bielskie" po modernizacji albo generacja "N".

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
komunikacja, wspomnienie PRL-u, zdarzenia stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.239 s