Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Willa Mazur 2

Willa Mazur 2

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2012-09-15 10:34:30
Rok zrobienia zdjęcia: 1950-1959
Kategoria: Szczyrk,
 Czy ktokolwiek jeszcze pamięta willę \"Mazur\"?? Jeśli tak, to proszę o odzew.
bladzmiana

Komentarze

Willa "Mazur"
Data: 2012-06-29 Autor: mors1
Od połowy lat 50-tych w tym domu znajdował się ośrodek wczasowy dla "ludzi pracy" pod szyldem firmy "Orbis". Byłem wtedy 5-cio letnim małolatem, ale pamiętam przestronny hall ze stołem bilardowym, do którego narożników lubiłem wbijać kolorowe kule. Moja babcia (żona kierownika i mojego dziadka) sadzała mnie na tym stole, żeby dać mi coś dobrego do buzi. W kącie stał telewizor (chyba jeden z pierwszych w Szczyrku wtedy), a dziadek zasłaniał mi ekran ręcznikiem, by mnie sterroryzować i zmusić do jedzenia. Jeżeli ktokolwiek z Państwa wie cokolwiek na temat tego orbisowskiego pensjonatu w Szczyrku, to proszę o wspomnienia i odzew.
do: mors1
Data: 2012-06-30 Autor: Andrzej001
(1)Powiesiłeś kilka fajnych zdjęć, gratulacje! (2)Droga dedukcji można dojść, że ten ośrodek w Szczyrku prowadzili pp.Mazurowie, Twoi dziadkowie, czy tak; i stąd "willa Mazur"? (3)Czy jednak na pewno chodzi o Orbis, który nawet w PRL snobował się na luksus? Może to było FWP, albo spółdzielnia Turysta czy Gromada? Orbis chyba nic nie miał w Szcyrku, przynajmniej odkąd pamietam z dzieciństwa, czyli od poczatku 60.
do: Andrzej001
Data: 2012-07-01 Autor: mors1
Tego "Orbisu" nie byłem pewien na 100 procent. Ale dowód się znalazł. Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
mazur, willa mazur szczyrk, orbis szczyrk, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.033 s