Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zalew w Wapienicy

Zalew w Wapienicy

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2012-07-29 17:20:59
Rok zrobienia zdjęcia: 2010
Kategoria: Dzielnice, Nad wodą, Wolny czas,
Stosunkowo współczesne zdjęcie z 2010 roku tzw. I zalewu na rzece Wapienica (lub Wapieniczance). Miejsce to kilkanaście lat temu cieszyło się znacznym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców dzielnicy Wapienica. Stan obecny jest opłakany - zamulony i cuchnący zalew nie przyciąga już chętnych na weekendowy odpoczynek. 

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2015-01-24
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): ??
 I nie tylko Wapieniczanka!

z internetu
bladzmiana

Komentarze

wapieniczanka
Data: 2012-07-30 Autor: nie zarejestrowany ~maria
Ten stan powstał m.in. przez oszołomów ekologów, którzy chronią ponoć jakiegoś robaka. W ten sposób dochodzimy do absurdu. Zalew jest śmierdzącą sadzawką, koło którego nawet ciężko się spaceruje. Rzeka (w granicach rozsądku) powinna służyć i ludziom i zwierzętom, roślinom. Ekologia jest również ważna, ale w granicach rozsądku - nie dajmy się ekoterrorystom.
postępowa ekologia
Data: 2012-07-31 Autor: hb
Mario, problem w tym, że pewnie nikt ekologicznie poprawny nie czyta tych komentarzy. A jeśli nawet je czyta, to i tak ma swoje zdanie. To grupa interesu, wierzę, że są tam ludzie naprawdę wierzący w to co mówią i robią. Nie wszyscy, jak np. zieloni w Niemczech walczą z atomem za pieniądze gaspromu. Pewnie nie wiedząc, że są tylko płatnym narzędziem w ruskich rękach. Nie jest tajemnicą, że odpowiednia dotacja dla tych pseudoekologów zmienia zakwalifikowanie jakiejś zbrodni na naturze w milczenie i akceptację. Statystycznie to ilość oszołomów jest w każdej grupie społecznej podobna. Ludzi mądrych też. Pozdrowienia spod Pilska.
wapieniczanka
Data: 2012-08-01 Autor: nie zarejestrowany ~oneself
Jest jeszcze druga przyczyna tego stanu rzeczy.Wiele lat temu zabroniono kąpieli w Wapieniczance poniżej ujęcia,ponieważ stwierdzono skażenie wody bakteriami coli,które,jak wiadomo moga pochodzić z nielegalnej kanalizacji,tak więc należałoby przyjrzeć sie bacznie,gdzie okoliczni mieszkańcy zrzucają ścieki.
dziękujemy ekolodzy
Data: 2012-08-06 Autor: Tadas
Kilkanaście lat temu można tam było całe wakacje wypoczywać, niestety nic nie trwa wiecznie nawet pierwszy zalew na Wapieniczance . Może kiedyś doczekamy się remontu koryta naszej pięknej rzeczki.
zalosne
Data: 2013-11-27 Autor: nie zarejestrowany ~mk
w '95 roku jeszcze sie tam kompalismy, urzadzalismy ogniska w nocy, opalalismy sie w dzien przy tlumie ludzi, jak to widze co sie z tym stalo po 23 latach az zal w d00pie sciska jak mozna tak zaniedbac miejsce wypoczynku w miescie- dalej budujcie banki i ciucholandy a wkrotce bedziecie chodzic wypoczywac co najwyzej na lawke przed ulica, blokiem lub domem o ile jeszcze deski na niej beda- zalosne co sie tam dzieje ostatnimi laty.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
zalew w wapienicy, dzielnica Wapienica, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.067 s