Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Zamek w Cieszynie

Zamek w Cieszynie

Rodzaj: Pocztówka, Autor: enuajsifoto, Dodano: 2012-09-12 19:37:32
Rok wydania pocztówki: 1940
Kategoria: Cieszyn,
Z pocztowki wyslanej do Wroclawia w sierpniu roku 1940 dowiadujemy sie miedzy innymi ze autorka kartki zatrzymala sie w hotelu Germania a w nawiasie podala ze wczesniej byl to hotel Polonia... no i mimo calego szacunku dla historii trudno powstrzymac sie od usmiechu nad ta sprzeczka - za cesarza byla to pewnie Germania, przez 20 lecie miedzywojenne Polonia, za Htlera Germania a od roku 45 znowu Polonia:) byloby to zabawne jak dzieciece sprzeczki gdyby... no wlasnie gdyby nie konczylo sie to wojnami.
bladzmiana

Komentarze

BŁĄD
Data: 2012-09-12 Autor: nie zarejestrowany ~fack
Przecież to zamek i oranżeria drodzy redaktorzy. A wspomniany hotel jest w Czeskim Cieszynie, więc nawet pocztówka się tu nie nadaje :)))
Hotel Germania
Data: 2012-09-12 Autor: nie zarejestrowany ~enuajsifoto
Oczywiscie pomylka - napis odnosi sie do widokowki obok przedstawiajacej hotel Polonia/Germania/Slavia i w koncu Piast bo okazuje sie ze w to miejsce zamieszane byly 3 narody a nie tylko dwa:)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Cieszyn, zamek stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.056 s