Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Bielski modernizm

Bielski modernizm

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: enuajsifoto, Dodano: 2012-10-05 05:35:04
Rok zrobienia zdjęcia: 1990-1999
Kategoria: Architektura,
Skan zdjecia z wydanej w Nowym Jorku ksiazki "East European Modernizm" przedstawia budynek na ulicy Bohaterow Warszawy. Patrzac na zdjecie niszczejacego budynku z wczesnych lat 90tych, na rozpadajacy sie rogowy budynak przy ulicy Bohaterow Warszawy i Grota Roweckiego, na wlasnie wyburzony budynek przy ulicy Zywieckiej rodzi sie sprzeciw na funkcjonujacy dzis model laissez faire.  
bladzmiana

Komentarze

Budynek
Data: 2012-10-05 Autor: MSPH
To konkretnie budynek nr 23 na Boh. W-wy. A budynek na rogu Grota Roweckiego i Bohaterów Warszawy jest przecież w remoncie.
Budynek
Data: 2012-10-05 Autor: nie zarejestrowany ~Angus
To prawda, budynek na rogu Grota Roweckiego i Boh. Warszawy jest w remoncie. Z jednej strony to dobrze, z drugiej strony remont polega m.in. na oklejeniu go gruba warstwą steropianu, przez to utracone zostały efektowne gzymsy, którymi się wyróżniał. Przez to unikalna, modernistyczna kamienica zamienia się w kolejny, jedynie nieco inny blok.
Niszczejacy budynek na Grota Roweckiego
Data: 2012-10-05 Autor: nie zarejestrowany ~enuajsifoto
Cieszy mnie wiadomosc ze budynek jest obecnie remontowany - kiedy widzialem go w marcu byl w oplakanym stanie. Ciekawe tylko dlaczego ta wcale nie wyjatkowa historia pieknego budynku w centrum miasta niezamieszkanego latami nie porusza juz tych ktorym przed dwudziestu laty tak na sercu lezala rzekoma niegospodarnosc PRL-u. W systemie gdzie zysk a nie czlowiek jest jedynym motywem ludzkich dzialan rodza sie takie wlasnie paradoksy: z jednej strony niszczejace, niezamieszkale budynki z drugiej zas rzesza bezdomnych.
odp. dla enuajsi.
Data: 2013-01-21 Autor: nie zarejestrowany ~g...
Ten budynek, o którym piszesz/ róg Boh.Warszawy i Roweckiego/ to ciekawa sprawa.Zarządzał nim ADM i czekał aż wszyscy tam mieszkający udadzą się do nieba.Jednym z ostatnich był schorowany, starszy pan mieszkający ze starą suką Belą /wilczur mieszany/.Po jego śmierci budynek długo był wystawiony na sprzedaż / przez bielską agencję nieruchomości.Cena jaką pamiętam ze stron ogłoszenia internetowego:2 300 tys.zł. po chyba dwóch latach oferta zniknęła.I znowu po kilku latch,w roku ubiegłym, przystąpiono do szybkiego całościowego remontu.Kupił więc deweloper.Już są oferty sprzedaży tamtejszych mieszkań i powierzchni na parterze/Sklepy itp./. No a my z sąsiednich domostw z niecierpliwością czekamy na co najmniej 30 nowych samochodów, które zaczną tam parkować.Pozdrawiam
Wagary.
Data: 2013-01-21 Autor: nie zarejestrowany ~CK
Miejsce za tą kamienicą było jednym z ulubionych miejsc wagarowania uczniów Żeromskiego. Koleżanka mieszkająca w tejże kamienicy zdecydowała się wszakże zawagarować w domu. Palenie papierosów na parapecie nie okazało się jednak być zbyt mądrym pomysłem, zważywszy że okna pokoju nauczycielskiego wychodziły na tą samą ulicę ;)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Bielsko, modernizm stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.061 s