Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Strażacy z Mikuszowic Śląskich

Strażacy z Mikuszowic Śląskich

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: jz, Dodano: 2012-10-05 10:20:00
Rok zrobienia zdjęcia: początek
Kategoria: Cygański Las i okolice,

Strażacy z Mikuszowic Śląskich pozują do zdjęcia na Błoniach. Z tyłu widać białe budynki leśniczówki (po lewej) oraz restauracji „Emmenhof” (po prawej). Leśniczówka istnieje do dziś i jest najstarszym istniejącym budynkiem w Cygańskim Lesie.

Strażacy z Mikuszowic Śląskich od roku 1928 mogli cieszyć się nowowybudowaną remizą przy ul. Bystrzańskiej. Na początku straż miała charakter niemiecki, dopiero później pod wpływem działań administracyjnych władz polskich, na czele z wojewodą śląski Michałem Grażyńskim, to się stopniowo zmieniało.

Zdjęcie z początku lat 30. XX wieku. Zostało wykorzystane przez Stowarzyszenie „Olszówka” do wydania jednej w serii kartek pocztowych. Kartki pocztowe i broszury, na bazie zdjęć archiwalnych, można dostać odwiedzając wystawy Stowarzyszenia „Olszówka” w restauracjach Bohema i Beskid u Tomery oraz w hotelach Beskid i Rekord na terenie Cygańskiego Lasu.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Cygański Las stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.037 s