Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > basen w cygańskim rok 80.

basen w cygańskim rok 80.

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: cinek958, Dodano: 2012-12-19 17:19:14
Rok zrobienia zdjęcia: 1980
Kategoria: Wolny czas, Wspomnienie PRL-u,
basen cygański las 80 rok.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2012-12-19
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
Kąpiel Cygański Las  -  Zigeunerwald-Bad.

Lata przedwojenne

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2013-01-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): ok. 1937
Mile sprowokowany przez autora ~g... wyszperałem w zbiorach rodzinnych raczej niecodzienną migawkę z tego niezapomnianego miejsca.
Na zdjęciu dziwaczny rower wodny, czynny jeszcze w pierwszych latach powojennych.. Rower prowadzi nasz ojciec, po lewej brat Konrad, po prawej ja i brat ojca. Jest to w przybliżeniu rok 1937. Więcej wspomnień z tego uroczego miejsca postaram się zamieścić w przyszłości.

Fot. Waleria Korzeniowska.
bladzmiana

Komentarze

dziwne
Data: 2012-12-19 Autor: cinek958
dodał pan zdjecie którego nikt nie znajdzie ponieważ go niemA w OSTATNIO DADANE ZDJĘCIA
zwłoka
Data: 2012-12-19 Autor: korzeniowski
sorry, ale zdjęcia są ładowane na portal z nieznaczną zwłoką.
zwłoka
Data: 2012-12-19 Autor: cinek958
pana zdjecie jest jako 2-gie i te zdjecia nigdy nie są wyświetlane w dziale OSTATNIO DODANE ZDJECIA pisałem o tym do admina. pozdro.
Prośba
Data: 2012-12-19 Autor: beskidia
Prosimy o: [1] nie dodawanie zdjęć/pocztówek, które zostały skopiowane z innych serwisów z ich logotypem (taj jak powyżej); [2] nie dodawanie zdjęć, które zostały już wcześniej umieszczone na portalu; [3] nie używanie w opisach i komentarzach ciągu WIELKICH LITER. Dziękujemy.
lata przedwojenne-basen
Data: 2013-01-21 Autor: nie zarejestrowany ~g...
To piękne stare zdjęcie-pamiętam niezbyt wyrażnie ale tak chyba wyglądało jeszcze w pierwszych latach pięćdziesiątych.Po przyjeżdzie tramwajem do Cygańskiego, szło się ścieżką, wzdłuż której na pewnej wysokości zainstalowane było drewniane korytko,którym od basenu do przystanku tramwajowego płynęła czysta woda.Po wejściu na basen pamiętam drewniane obrzeża i drewnem wyłożone dno.Za drewnianymi szatniami-przebieralniami rozpościerały się olbrzymie łany zboża.I ten niesamowity zapach ... Dziś go określam jako zapach szczęścia dziecięcego... Może to miejsce inaczej zapamiętał p.Korzeniowski? pozdrawiam
I 20 lat później - basen
Data: 2013-01-22 Autor: mors1
Drewniane obrzeże basenu pamiętam jeszcze z lat 60-61. Basen znajdował się na mojej drodze do szkoły (podstawówka w Willi Zipsera) i codziennie przechodziłem obok. Drewnianego korytka nie przypominam sobie, ale na odcinku m. harcówką a bagienkiem poniżej basenu (dziś teren hotelu Vienna) ciągnął się rodzaj niskiego betonowego akweduktu, którym lubiłem iść, zamiast, po ludzku, ścieżką. Nachylenie tej rynny raczej wskazywało na to, że woda płynęła w niej raczej w odwrotnym kierunku, niż we wspomnieniach ~g... Magiczne to były miejsca, zwłaszcza pozostałości bunkra na terenie dzisiejszego boiska piłkarskiego, penetrowane przez małolatów, w tym przez niżej podpisanego:)
basen w Cygańskim...
Data: 2013-01-30 Autor: nie zarejestrowany ~g...
No i powiększyła się kolekcja widoków z tego uroczego miejsca /dzięki p.Korzeniowskiemu/.Wiem, że jeszcze kilka fotek stąd ma szef Stowarzyszenia "OLSZÓWKA".Więc apel do niego: panie Jacku Z. niech pan podzieli się z "BESKIDIĄ" !!??

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
wolne chwile stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.089 s