Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Goście na rynku

Goście na rynku

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: drive, Dodano: 2013-01-03 23:12:35
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Militaria, Rynek - Ringplatz, Zdarzenia,
Żołnierze niemieccy na Rynku w Bielsku - 1939 rok.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2013-01-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2013
 Było, minęło...
bladzmiana

Komentarze

Ależ goście...
Data: 2013-01-04 Autor: mors1
Ci dwaj motocykliści, uwalani błockiem, prawdziwe teutońskie szweje, prymitywne kreatury z piekła rodem, przybyłe do Bielska na swoich ryczących Zuendappach, przypominają mi orków z sagi Tolkiena.
Rynek
Data: 2013-01-08 Autor: nie zarejestrowany ~Angus
Mam, to ci panowie są autorami współczesnego "projektu" Rynku !:)
inspekcja
Data: 2013-01-08 Autor: korzeniowski
Przypuszczalnie grupa inspekcyjna wyższych oficerów z obstawą i kierowcami motocyklowymi po powrocie z terenu późną jesienią 1939 r. Zachwyca nienaganny zabytkowy bruk Rynku - bezpowrotnie utracony.
do ~Angus
Data: 2013-01-08 Autor: korzeniowski
~Angus, jeśli masz mieć rację, to w rachubę wchodzi tylko ten motocyklista po lewej.
Okupanci
Data: 2013-01-11 Autor: reb
Tragiczny i mroczny rozdział w historii Bielska i Białej - okupacja niemiecka. Na szczęście zakończona przepędzeniem Niemców przez Armię Czerwoną!
okupacja
Data: 2013-03-02 Autor: nie zarejestrowany ~Arekmstng
Tragiczny i mroczny rozdział w historii Bielska i Białej nadszedł dopiero wraz z Armią Czerwoną i trwał do 1989r.
Do "reb"
Data: 2015-01-04 Autor: nie zarejestrowany ~Monika
Zastanawia mnie , dlaczego tak chwalisz Armię Czerwoną ??? Każdy , kto ma jakiekolwiek pojęcie o historii wie , że gdy ruscy tu przyszli , to można to jedynie nazwać : z deszczu pod rynnę ...
do "Moniki"
Data: 2015-01-04 Autor: jkkubula
Bardzo delikatna w swej ocenie jesteś, to była banda pijaków, gwałcicieli i złodziei, można by użyć jeszcze wiele przymiotników lecz zasady na tej przyzwoitej stronie nie pozwalają.Jako ciekawostka - mam kuzynkę na pamiątkę tamtych czasów, ś.p. ciocia opowiadała jak ją gwałcili bydlaki.Bez obrazy dla bydła hodowlanego.
Wojsko
Data: 2015-01-06 Autor: Tygiel
W tle rusza kolumna żołnierzy. Początek jest już rozciągnięty, a tyły stoją ciągle w miejscu. Zdyscyplinowane wojsko tak nie chodzi. Rusza od razu całość. Widać, że robią to na luzie, po wygranej kampanii, choć szczęśliwie nie wojnie.
okupacja
Data: 2015-12-30 Autor: nie zarejestrowany ~TomLat
Tak nie wiadomo którzy gorsi byli, niemce czy ruskie. Gdzieś czytałem we wspomnieniach chyba "Bielsko - Biała w zwierciadle czasu", że ruskie to nawet muszle kiblowe kradli i wywozili do siebie bo tam takiej techniki jeszcze u siebie nie mieli. Ciekawe ile jeszcze bielskich kibli znajduje się w użytku za wschodnią granicą?.
okupacja
Data: 2015-12-30 Autor: lens
Głównie odkręcali mosiężne klamki, kurki i inne (bo to "zołoto"), wszelkiego rodzaju zegarki i zegary, maszyny do szycia. Reszty demolki dokonali Polacy zza Buga. Ale najważniejsze, co wywieźli, o czym zapomnieć nie możemy, to ludzie. Wielu stamtąd nie wróciło. Wielu zginęło na miejscu... Nazwa "Mały Berlin" zobowiązywał. Niemcy zaczęli, Ruscy skończyli. I tak czas świetności naszych miast się skończył.
"wyzwolenie"
Data: 2015-12-31 Autor: sadlonbielsko
Ciężkie "czasy" - powiedział rosjanin, biorąc zegar z dworca.
Jeszcze...
Data: 2015-12-31 Autor: Andrzej001
Trochę się dyskusja wykrzywiła wobec treści tytułowego zdjęcia, ale niech tam... Otóż w latach 60. czy 70. krakowski oddział TPPR (starsi wiedzą, co to za zwierzę) ogłosił konkurs na wspomnienia pod hasłem "Moje pierwsze spotkanie z żołnierzem radzieckim". Nadeszła m.in. praca, której nie dopuszczono do konkursu. Brzmiała tak: "Moje pierwsze spotkanie z żołnierzem radzieckim miało miejsce na Wiślnej przy Rynku. Drugi zegarek kupiłem sobie rok później."

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
rynek Bielsko, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.303 s