Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Bielska Kolej Elektryczna

Bielska Kolej Elektryczna

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: korzeniowski, Dodano: 2013-02-16 14:34:00
Rok zrobienia zdjęcia: 1908-1912
Kategoria: Komunikacja,
Bielska Kolej Elektryczna  -  przystanek końcowy w Cygańskim Lesie.

Na zdjęciu wóz motorowy Siemens-Schuckert (tu jeszcze z odbierakiem rolkowym) o numerze IX;  oznacza to,  że zdjęcie pochodzi z okresu 1908 - 1912.

Po lewej konduktorka znana w rodzinie jako ciocia Elza.  Brak innych danych.

Zdjęcie z kolekcji Wojtka
bladzmiana

Komentarze

Takie wagony...
Data: 2013-02-16 Autor: mors1
...stały, w charakterze złomu, na terenie placu manewrowego obok warsztatach naprawczych przy ul. Partyzantów, jeszcze na początku lat 60-tych. Ten park strupieszałych pojazdów szynowych był miejscem fantastycznych zabaw dzieciaków z okolicznych przedmieść, m.in. Żywieckiego, skąd pochodzę. Któregoś dnia odkryłem pod jednym z siedzeń, w tyle wagonu, pojemnik z piachem. Zdziwił mnie piasek wożony tramwajem, choć dziś widzę, że było to z punktu widzenia bezproblemowości jazdy w warunkach zimowych - jasne i wytłumaczalne. Po prostu - gdy koła ślizgały się po szynach - motorniczy wysiadał, czerpał łopatą piach i podsypywał nim pod pod koła. I się jechało dalej.
Piasek
Data: 2013-02-17 Autor: Andrzej001
Nie wiem, czy tak było już w siemensach, ale w późniejszych konstrukcjach motorniczy miał przycisk i po naciśnięciu piasek sypał się przez rurkę na szyny tuż przed kołem, wszystko w czasie jazdy.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
tramwaj stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.185 s