Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Bielitz - Bialaer Sport Verein

Bielitz - Bialaer Sport Verein

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2013-03-06 22:43:14
Rok zrobienia zdjęcia: 1912
Kategoria: Sport,
1912 rok - mecz piłkarski na stadionie na tzw. Górce w Bielsku pomiędzy  Bielitz - Bialaer Sport Verein (BBSV) a Cracovią.

Zdjęcie z zasobów Internetu.

To samo miejsce w innym czasie.


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2013-03-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2013
 101 lat minęło.
bladzmiana

Komentarze

"Górka"???
Data: 2013-03-07 Autor: mors1
Pierwsze słyszę, choć mieszkałem tuż poniżej tego miejsca przez kilkanaście lat. Wśród dzieciaków z Żywieckiego Przedmieścia używana była nazwa "Skarpa". Fantastyczne miejsce zabaw. Szło się na Skarpę, żeby uskuteczniać "gry wojenne", huśtać się na linach zawieszonych na gałęziach drzew, czy palić ogniska, albo strzelać z puszek wypełnionych karbidem. Co do zdjęcia: poruszyła mnie skala robót ziemnych, wykonanych w czasach łopaty i kilofa tylko po to, żeby można było grać w piłkę. Zadziwiające. Z czasem skarpę porósł zagajnik, i tak zostało do dzisiaj. Na prawo od masztu z flagą biegną schody łączące ul. Widok z ul. Młyńską (W. Wasilewskiej), które można zobaczyć na mojej fotce "Widok" na 2. stronie Galerii. Wracając do zdjęcia - warto zwrócić uwagę na ubiór sędziego liniowego! Super.
Ahaaa...
Data: 2013-03-09 Autor: mors1
...budowa tego boiska nie była rozpoczęta od zera! Pomysł ścięcia tak pokaźnej skarpy tylko po to, by zyskać placyk do gry w piłkę, od początku wydawał mi się niedorzeczny. Doszukałem się informacji, że wcześniej w tym miejscu znajdował się kamieniołom, więc sporą część robót ziemnych załatwił dynamit. Proste.
W składzie BBSV, był piłkarz Lubich.
Data: 2017-03-12 Autor: nie zarejestrowany ~Stanisław Noworyta
W składzie BBSV, z którym reprezentacja Polski rozegrała swój pierwszy mecz(sparing), przed pierwszym oficjalnym meczem z Węgrami, grał zawodnik Lubich. Czy ktoś zna dane tego piłkarza? Proszę o krótką informację. Dziękuję.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Bielitz-Bialaer Sport Verein, BBSV, Bielitz, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.035 s