Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pitawal bielski

Pitawal bielski

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2013-03-22 08:11:36
Rok zrobienia zdjęcia: 1966
Kategoria: Zdarzenia, Z archiwum X, Wspomnienie PRL-u,
 Wycinek z "Kroniki Beskidzkiej" z 1966 opisujący głośną wówczas sprawę poczwórnego morderstwa, które miało miejsce w okolicach folwarku. W Nowy Rok wraz z ciocią Wandą poszliśmy obejrzeć miejsce zbrodni - starą niepozorną chałupę, którą jakiś czas później zburzono. 
bladzmiana

Komentarze

tragedia na Folwarku
Data: 2013-03-22 Autor: wodniczka
Chałupa nadal stoi,i ma się całkiem dobre. Nie chce tu pisać który to dom,bo to dalsza moja rodzina. Ale z opowiadań mojej mamy,mogę tu co nieco przytoczyć. Maria Kruczek była matką Walerii. Jan i Małgosia byli jej dziećmi z pierwszego małżeństwa.Dzieci już były po szkołach.Jan pracował w Apenie. Henryk Jasiński w dniu zbrodni przestawił zegar o godzinę,bo Waleria przed pracą zawsze doiła krowy.I właśnie przy tym dojeniu ją zabił(Waleria pracowała w Kamienicy). Dzieci zabił na śnie. Maria Kruczek była ranna (wiek około 70 lat) zmarła w szpitalu...Mama mi opowiadała że Waleria i Henryk bardzo się kochali. Często ich widziała jak na łąkach czułością się darzyli.
Pamiętam
Data: 2014-10-29 Autor: nie zarejestrowany ~Wiesław
Chociaż miałem w tym czasie 7 lat doskonale pamiętam pogrzeb tej rodziny. A byłem na nim gdyż moja mama pracowała razem z mamą Jasia i Małgosi w Budoplaście na Karpackiej. Było to bardzo wstrząsające przeżycie. Do dziś, sam nie wiem dlaczego, utkwił mi w pamięci widok lampy wywieszonej poza okno na piętrze budynku, oraz niezliczone rzesze ludzi na tym pogrzebie.
Henryk Jasiński
Data: 2014-10-30 Autor: jkkubula
Pamięta ktoś ile dostał sprawca tej tragedii, żyje jeszcze ?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Jasiński, morderstwo stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.043 s