Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Rodzina przy stole

Rodzina przy stole

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2013-09-14 18:51:27
Rok zrobienia zdjęcia: 1910-1919
Kategoria: Portrety mieszkańców, Fabryki i Firmy, Inne,
Oto familia Zipserów przy stole, w swoim domu w Mikuszowicach. Wszystko jest, jak nalezy: bracia i wspólnicy, ich zony i dzieci, po prostu istna rodzinna sielanka. Pośrodku Edward A. Zipser, obok niego Erwin, brat, współwłaściciel i wspólnik, dzieciaki Eduarda: Edi junior i Mary Anna. No i żony obydwu. Pierwsza z lewej - Meta Luiza, brazylijka z niemieckimi korzeniami, której się chciało jechać poprzez ocean do odległej Austrii za absztyfikantem, Eduardem... Kto ciekawy kontekstów - niech poszpera na Beskidii w tym temacie. Kochani Beskidianie!
Sprawy związane z tematem Zipserów posuwają się już trochę za daleko, jak na mój gust. Koresponduję z ich potomkami, mieszkającymi dziś w Brazylii, podsyłam im różne fakty i fotki z Bielska i Mikuszowic etc. Korespondencja jest fajna, podobnież czat na facebooku z nimi, ale jest jedno "ale"... Zaczynają oni przebąkiwać o wyprawie z dalekiej Brazylii w nasze strony... Coś w rodzaju sentymentalnej wyprawy w przeszłość. Już się boję! :)  Ludzie są przesympatyczni, podoba im się Bielsko (z netu) i chcą wzbogacić nasze bielskie Muzeum w fotografie z minionego czasu. Pozdrawiam zainteresowanych tematem. 


odzew.
bladzmiana

Komentarze

Zdjęcia Willi
Data: 2016-03-11 Autor: nie zarejestrowany ~Bartosz
Witaj, mam ogromną prośbę o kontakt do Ciebie. Chodzi o Willę Zipsera - pozdrawiam serdecznie Bartosz.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zipser, fabryka stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.056 s