Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Bystra na Śląsku

Bystra na Śląsku

Rodzaj: Pocztówka, Autor: maria waleria, Dodano: 2013-11-26 20:31:21
Rok wydania pocztówki: 1928
Kategoria: Bystra, Uzdrowisko, Hotele,
Dwubarwna pocztówka wydana przed latem 1928 roku przez Karola Rosnera (zaznaczono groźnie: "Przedruk wzbroniony"), przedstawiająca Pensjonat Mika (Arka) oraz Górne Pawilony Sanatorium w Bystrej na Śląsku - jak głosi datownik na rewersie. Pierwszy zakład przyrodoleczniczy powstał w Bystrej w roku 1874, przekształcony kilka lat później w sanatorium, a status uzdrowiska wieś uzyskała w roku 1912. Leczyli sie tutaj m.in. Ignacy Daszyński i Tadeusz Reger, a klimat okolic wpłynął także na decyzję zbudowania tutaj willi z pracownią przez Juliana Fałata w roku 1902.
bladzmiana

Komentarze

Pensjonat Mika
Data: 2014-01-16 Autor: nie zarejestrowany ~ania
Czy wie Pani coś więcej na temat pensjonatu Mika? Będę wdzięczna za każdą, nawet najdrobniejszą, informację na ten temat. Szukam rodziny Mików z Soli i Bystrej. Pozdrawiam serdecznie.
Pensjonat Mika do ~ania
Data: 2014-01-17 Autor: maria waleria
Przykro mi, niestety, nie mam wiedzy na temat tej rodziny i pensjonatu.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Bystra Śląska, sanatorium, Julian Fałat stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.045 s