Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Monumentalność dawnej Białej

Monumentalność dawnej Białej

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: korzeniowski, Dodano: 2013-12-29 11:12:16
Rok zrobienia zdjęcia: 1910-1919
Kategoria: Ratusz - Sparkassa, Architektura,
Monumentalność dawnej Białej.
 
Najwspanialszy okres rozkwitu monumentalnej architektury Białej (podobnie jak i Bielska) , przypada na koniec istnienia Monarchii Austro-Węgierskiej.
 
Natomiast współczesne oblicze dwumiasta jest odbiciem gustów lokalnych Menedżerów, Biznesmenów i Biznesłómin, Dilerów (na promocję lub na lizynk), Rewitalizatorów, Deweloperów, Mayoralty ratuszowego tudzież innych Zacnych Notabli tego miasta.
 
 
zbiory alfred korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

Dawniej i dziś
Data: 2013-12-28 Autor: nie zarejestrowany ~kosamaxi
A do tego dzisiejsze miasto jest podporządkowane funkcjonalności samochodów. Ludzie w mieście są passé. Znajdźmy powyższy kadr na goglowskim StreetView. Albo jakikolwiek inny. Dolną połowę zdjęcia zajmują zawsze samochody. Stłoczone, stojące w korku, parkujące na każdym skrawku przestrzeni. Za kilkadziesiąt lat wyburzymy też ratusz, bo pod blokami będziemy potrzebowali więcej miejsca na parkowanie. A sprawy urzędowe i tak załatwimy w internecie.
Gusty lokalnej prominencji...
Data: 2013-12-29 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Zabolała, oj musiała zaboleć, ta trafna i adekwatna charakterystyka miejscowej prominencji, tj. decydentów napisanych przeze mnie nieprzypadkowo - Panie "k" - z małej litery! Żeby choć ograniczali się tylko do zaśmiecania rodzimego krajobrazu badziewiem, ale oni od samych czasów komuny - niszczyli i nadal dopuszczają do niszczenia cennej - bo tak rzadkiej, miejskiej tkanki zabytkowej!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ratusz - Sparkassa stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.044 s