Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Sklep Muchy w Wapienicy

Sklep Muchy w Wapienicy

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2008-10-25
Rok wydania pocztówki: 1930
Kategoria: Dzielnice, Góry w mieście, Ulicówka,

Stara pocztówka z Wapienicy, obecnej dzielnicy Bielska-Białej, przedstawiająca Sklep Muchy przy obecnej ulicy Zapora

de Lobnitz
Ferienheim der Afa in Lobnitz.
bladzmiana

Komentarze

Czy na pewno?
Data: 2018-02-21 Autor: nie zarejestrowany ~BBK
Wiele wskazuje na to, że powyższa pocztówka nie przedstawia domu wypoczynkowego AFA przy ulicy Kopytko, a nieistniejący budynek przy dzisiejszej ulicy Zapora, ale o tym wkrótce w osobnym wpisie ze stosowną pocztówką (której nie zamieszczam tutaj, gdyż będzie prezentować Wapienicę w znacznie szerszym zakresie niż powyższa).
Szybkość godna odnotowania!
Data: 2018-02-21 Autor: nie zarejestrowany ~BBK
Błyskawiczna reakcja Admina i opis poprawiony, z nowym wskazaniem, choć wersja niemiecka nadal wspomina o Afie. ;) Pozdrowienia!
Odpowiedź
Data: 2018-02-21 Autor: beskidia
Pierwszy, błędny opis został dodany 10 lat temu na podstawie ogólnodostępnych wydawnictw i czekał na weryfikację. Badania historii Wapienicy potwierdziły, że widoczny budynek to jednak sklep Muchy z artykułami różnymi przy ulicy Zapora. Opis w języku niemieckim został dodany również 10 lat temu przez ś.p. Aloisa Kremsę na podstawie pierwszego opisu.
Pytanie
Data: 2018-02-21 Autor: BBK
Dziękuję za wyjaśnienie, natomiast mam pytanie - czy wspomniane badania historii Wapienicy zostały udokumentowane i można się z nimi gdzieś zapoznać?
Historia Wapienicy
Data: 2018-02-22 Autor: beskidia
Na razie zbierane są materiały i przeprowadzane są wywiady dotyczące Wapienicy. Mam nadzieję, że uda się kiedyś publicznie je przedstawić.
"Opowieść o czasie, którego już nie ma..."
Data: 2018-02-23 Autor: BBK
Aby nie pisać wiele - polecam cytowane artykuły, zwłaszcza wywiad z Józefem Wienckiem: http://dzikiezycie.pl/archiwum/2006/czerwiec-2006/dolina-wapienicy-jaka-byla-i-jaka-jest http://dzikiezycie.pl/archiwum/2006/czerwiec-2006/roznie-sie-obraca-ten-swiat-rozmowa-z-jozefem-wienckiem

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wapienica, Lobnitz, Bielsko Biała, Bielitz, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.156 s