Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Fragment KL Auschwitz II-Birkenau z lotu ptaka

Fragment KL Auschwitz II-Birkenau z lotu ptaka

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: reb, Dodano: 2014-04-12 14:01:34
Rok zrobienia zdjęcia: 1944
Kategoria: Oświęcim, Militaria,
KL Auschwitz II-Birkenau

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: kajo47 Dodano: 2014-07-24
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2006
Zdjęcie, jedno z wielu,  zrobiłem podczas pamiętnej wizyty Benedykta XVI w 2006 r. w niemieckim obozie zagłady KL Birkenau-Auschwitz II.
bladzmiana

Komentarze

Niemiecka dokładność, niemiecki postęp, niemiecka kultura
Data: 2014-04-11 Autor: reb
Zdjęcie zrobione przez Rosjan z przelatującego nad obozem samolotu. Zwraca uwagę dokładne zaplanowanie całego terenu. Jednakowe, lustrzane baraki, szerokie aleje, przejrzystość, wszystko wedle niemieckiego ładu i porządku. Ludzie przyjeżdżali - i znikali, całymi milionami! O to tu chodziło. Gdyby nie Armia Czerwona... obóz ten prawdopodobnie pracował by do dzisiaj.
Zasięg terytorialny
Data: 2014-04-11 Autor: korzeniowski
Do Administratora: Jaki jest zasięg terytorialny Beskidii?
Zasięg Beskidii
Data: 2014-04-11 Autor: beskidia
W ostatnich 30 dniach najwięcej wejść było (wg ilości odwiedzin): Polska (prawie 30 000), Niemcy (796), Wielska Brytania (285), USA (268) oraz Holandia, Włochy, Brazylia, Czechy, Norwegia, Irlandia, Belgia Francja, Austria, Szwecja, Kanada, Słowacja, Ukraina, Hiszpania, RPA, Litwa, Wietnam, Dania, Indonezja, Portugalia, Argentyna, Chile, Chiny, Angola, Austria, Nigeria, Peru, Kolumbia, Wenezuela, Algieria, Arabia Saudyjska, Indie, Australia, Rosja, Finlandia, Turcja, Bułgaria, Malezja, Słowenia, Szwajcaria, Filipiny oraz 23 inne kraje z 1-2 odwiedzinami.
KL Auschwitz II-Birkenau
Data: 2014-04-11 Autor: nie zarejestrowany ~Andi
Do reb jeżeli panu(i)niemiecka dokładność,postęp i kultura kojarzy się tylko z KL Auschwitz to jest to bardzo ograniczony punkt widzenia.
KL Auschwitz II-Birkenau
Data: 2014-04-11 Autor: nie zarejestrowany ~jk
Do reb, lekarza u którego się leczysz oddaj do sądu, oszukuje Cię
KL Auschwitz II-Birkenau
Data: 2014-04-11 Autor: nie zarejestrowany ~andi
Do reb.Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945) Auschwitz Birkenau tak brzmi oficjalna nazwa obozu,a więc niemiecko-nazistowska dokładność,postęp i kultura.
w odpowiedzi panu(i) Andi
Data: 2014-04-11 Autor: reb
Niestety - "dokładność, postęp, i kultura", a raczej brak tego wszystkiego, kojarzy mi się głównie z Niemcami, czego najlepszym przykładem są obozy koncentracyjne z czasów II Wojny Światowej. To prawdziwa wizytówka Niemiec.
Niemiecka dokładność.
Data: 2014-04-11 Autor: Tygiel
Szafowanie dramatem Auschwitz wydaje mi się tu nie na miejscu. Pozwalam sobie na takie uwagi, bowiem jednym z ocalałych więźniów był mój wujek, zmarły w 1998 r. w Łodzi. Niemieccy obywatele byli pierwszymi ofiarami polityki Hitlera, bowiem obozy koncentracyjne istniały już od początków 1933 r. Poza tym, wstrzymałbym się z gloryfikacją Armii Czerwonej. Jej mocodawcy w 1940 wymordowali elitę polskich władz m.in. w Katyniu i Charkowie. Ta sama Armia Sowiecka wykorzystywała kompleks KL Auschwitz już w 1945 r. do więzienia żołnieży Armii Krajowej. Historia tamtych ponurych lat nie jest tak czarno-biała jak chciałby pan reb. Wtedy nazistowską dżumę zastąpiła przewlekła sowiecka cholera, a nie radośni czterej pancerni i pies.
panu Tygielowi
Data: 2014-04-11 Autor: reb
Coś się panu pomyliło. Nie ma tu żadnego gloryfikowania Armii Czerwonej, ale jest najzwyczajniejsze stwierdzenie faktu, że obozy Oświęcimskie, w których Niemcy mordowały ogromne ilości ludzi - zaprzestały tego, po wkroczeniu jej na na tereny obozowe. Tu mówimy o konkretnym miejscu, o Auschwitz panie Tygiel. Nie mam najmniejszego powodu, aby nie widzieć mordów, których i ona(Armia Radziecka) dokonała. O to właśnie chodzi, że nie wszystko jest czarne lub białe, ale nie zakwestionuje pan faktu, że w Auschwitz niemieccy oprawcy sięgnęli dna kloaki!
panu Tygielowi jeszcze raz
Data: 2014-04-11 Autor: reb
W uzupełnieniu pana wywodu dopowiem, że po wojnie w Auschwitz - na terenie byłego obozu zagłady więziono nie tylko żołnierzy Armii Krajowej, ale głównie i przede wszystkim jeńców niemieckich z terenów głównie Podbeskidzia i Górnego Śląska. Pomimo również bezprzykładnych okrucieństw na nich dokonywanych przez Radzieckie kierownictwo obozu i polską SB - nie da się ich przyrównać do wcześniejszego niemieckiego bestialstwa i ludobójstwa.
lamentowanie reb'a
Data: 2014-04-12 Autor: nie zarejestrowany ~MW
Ponawiam moją opinię, że każdy komentarz tego człowieka od kilku miesięcy sprowadza się do tego samego lamentu, co jest irytujące, nudne, kompletnie nic nie wnosi do rozmów wartościowych użytkowników beskidii. Mentalnie dla niego wojna jeszcze trwa, echhhhh
Zasięg terytorialny
Data: 2014-04-12 Autor: beskidia
Zasięg terytorialny Beskidii obejmuje głównie Beskid Śląski, Żywiecki, Mały oraz okoliczne miasta i miejscowości np. Czechowice-Dziedzice, Andrychów. Oświęcim, Brzezinka z racji bliskości i przynależności jeszcze niedawno do woj. bielskiego również można zaliczyć do kręgu działań Beskidii. W niedalekiej przyszłości postaram się opublikować klika ujęć historycznego Oświęcimia. Miasto to w końcu oprócz tragicznej historii II wojny światowej posiada przecież bogatą wcześniejszą historię i ciekawą zabudowę.
...gdyby nie Armia Czerwona...
Data: 2014-04-12 Autor: nie zarejestrowany ~KK
Miałbym - Miły "reb" uwagę do fragmentu wpisu: "...gdyby nie Armia Czerwona ... obóz ten prawdopodobnie pracował by do dzisiaj." Otóż - więcej niż pewne jest, że na terenie "Stammlager" nadal funkcjonowałyby polskie koszary wojskowe, a na ugorach i łąkach "Birkenau" znalazłaby się agrokultura lub osiedla domków jednorodzinnych - jak w każdym jednym europejskim kraju średnio zamożnym! Bo gdyby na mocy zawartego na Kremlu paktu nazistowsko-sowieckiego, który przeszedł do historii pod nazwą Paktu Ribbentrop-Mołotow, przesławna Armia Czerwona nie dokonała w dniu 17.09.1939 agresji na Polskę i aneksji jej połowy, to Hitler zapewne nie odważyłby się samotnie napaść na Polskę, posiadającą mocne gwarancje francuskie i brytyjskie... Przecież na kilka dni przed agresją na Polskę, Adolf powiedział swojemu sztabowi: "Boję się tylko, że w ostatniej chwili jakaś świnia przeszkodzi mi w mojej wojnie!" No i świnia nie tylko nie przeszkodziła, ale sprowokowała go i z wszystkich sił dopomogła do "jego" wojny!
Zasięg terytorialny - Oświęcim
Data: 2014-04-12 Autor: reb
Cieszę się, że Beskidia podziela moje zdanie, że zdjęcia z Oświęcimia z całą pewnością można zamieszczać obok zdjęć z Bielska-Białej, Skoczowa, Cieszyna, Żywca, Zwardonia, Andrychowa, Czechowic-Dziedzic, czyli z rejonu Podbeskidzia. Zresztą, jest to rzecz oczywista, bo Oświęcim jest odległy w linii prostej od stolicy regionu o zaledwie 25km, czyli położony jest nawet bliżej, niż np. Cieszyn, Zwardoń, Andrychów. Proponuję tu prostą metodę cyrkla, czyli określić zasięg Beskidii na odległość promienia o długości ok.35-40km od Bielska-Białej. Myślę, że najdalej Beskidia może sięgać do Wadowic na wschodzie, granicy ze Słowacją na południu, Cieszyna na zachodzie, i właśnie okolic Oświęcimia na północy. Ze względu na odrębność regionalną i większą przynależność do Górnego Śląska nie zaliczyłbym do regionu np. Pszczynę, Tychy, mimo, że są również bardzo blisko Bielska-Białej, chociaż i tu można dyskutować.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
zagłada, obóz stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.041 s