Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Chłopcy pilnują rozbitego szybowca

Chłopcy pilnują rozbitego szybowca

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mario, Dodano: 2014-05-04 21:18:52
Rok zrobienia zdjęcia: 1962
Kategoria: Lotnictwo,
W czasie kursu szybowcowego jeden z kursantów ulega wypadkowi i w ciężkim stanie zostaje odwieziony do szpitala.

Na zdjęciu jednoosobowy szybowiec Mucha 100, na lotnisku w Bielsku-Białej (Aleksandrowice).
bladzmiana

Komentarze

Jedni chłopcy pilnują...
Data: 2014-05-07 Autor: mors1
... a inni - rabują. Muszę się przyznać do występku na lotnisku w Aleksandrowicach. Było to w tych samych latach, sześćdziesiątych My, włóczykije z Żywieckiego Przedmieścia nie raz zapuszczaliśmy się na lotnisko, żeby pooglądać samoloty, szybowce i ludzi, co tym wszystkim rządzili. Fascynowało nas to miejsce, jakby z innego świata. W czasie jednej z naszych na lotnisko eskapad - zorientowaliśmy się, że wokół hangaru i na lądowisku nie ma żywego ducha! W to nam graj, gnojkom z biednego przedmieścia! Prawie że weszliśmy do kabiny samolotu stojącego w hangarze (trochę odwagi brakło), naprawdę: żywego ducha tam nie było, prócz nas. Poszliśmy w stronę budy stojącej na polu startowym, a tam: cuda!!! Pistolet do sygnalizacji świetlnej (tzw. rakietnica), i kilka pudełek naboi do niego. Ostro rozważaliśmy zwędzenie rakietnicy, ale stanęło na tym, że zabraliśmy tylko naboje! Przez następne kilka dni robiliśmy pokazy fajerwerków na ul. Wandy Wasilewskiej (dz. ul. Młyńska). Paliło się toto żwawym ostrym płomieniem, i wyżerało dziurę w asfalcie. Ta akcja tkwi mi do dziś w pamięci.
Wypadek szybowca Mucha 100
Data: 2016-01-18 Autor: nie zarejestrowany ~Maciej Klaptocz / Saas-Fee
W niedzielne popoludnie wracajac z basenu w Wapienicy bylem swiadiem tego tragicznego wypadku. Uczen-pilot padl ofiary udaru slonecznego. Ogon szybowca utkwil w konarach rozlorzystej lipy,kabina z nie zyjacym pilotem i kadlubem pod katem ok.45 stopni opierala sie o grunt. M.K.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
szybowiec, wypadek, lotnisko, Mucha 100, SP-2012 stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.145 s