Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Jaworze - Basen

Jaworze - Basen

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: korzeniowski, Dodano: 2016-05-04 20:59:42
Rok zrobienia zdjęcia: 1950-1959
Kategoria: Jaworze,
 Jaworze  -  basen w latach 50-tych.

Fot. Janusz Michalik  (ZPAF)

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Pocztówka Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2014-05-30
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1930-1939
 Jaworze  -  kąpielisko  na przedwojennej widokówce.

Ryszard Stanclik:  Jaworze w starej pocztówce.  1890 - 1945

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2014-06-01
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2011
 To samo miejsce obecnie.

Ciekawi, jaki biznesmen zadeweloperuje to piękne miejsce.
bladzmiana

Komentarze

Basen w Jaworzu
Data: 2014-05-29 Autor: KLK
Mogę się mylić - ale fundatorem tego uroczego, usytuowanego w dolince potoku przy drodze do Nałęża z prawej strony, niedaleko za Goruszką, był chyba nowy właściciel Jaworza - Hrabia Larisch na początku XX wieku? Klimatem przypominał stary obiekt w Cygańskim Lesie: drewniany, rustykalny budynek wejściowy z szatnią i kabinami, ale niecka i obrzeże basenu już kamienna; zasilanie w wodę jak w Wapienicy i Cygańskm Lesie - z potoku, niestety nie zapewniającego wystarczający dopływ. I z tego powodu zapewne basen upadł, warto by jednak sprawdzić - czy na zawsze.
Prześliczny pawilon...
Data: 2014-05-31 Autor: mors1
...został zburzony kilka lat temu. Próchno zamieszkałe przez zasiedziałych (przy okazji kąpieliskowej działalności) od dziesięcioleci ludzi nie ostało się biegowi czasu. Szkoda. Wydaje mi się, że idea małych lokalnych kąpielisk, jak to w Wapienicy, czy właśnie w Jaworzu zasługuje na uwagę. Wszelkie reaktywacje historycznych miejsc mają PRZEGŁĘBOKI sens. Tak tworzy się lokalna, mikroskopijna tożsamość historyczna. Nie deklaratywnie, ale poprzez fakty dokonane. Przy okazji: pozdrawiam Pana KLK!! Pozdrawiam Cię, Konrad. Wiem, ktoś Ty, bo sam się zdemaskowałeś swoją uwagą nt. Alfreda i Mamy :)Kiedy Fred zawita w nasze strony??
"jaworze - basen'
Data: 2014-06-01 Autor: KLK
Sic transit gloria mundi... Dawno tamtędy nie przejeżdżałem, nie wiedziałem, znowu szkoda niepowetowana, przecież tak specyficzna substancja zabytkowa jest niepowtarzalna i nieodtwarzalna! Utraconego lokalnego kolorytu i atmosfery Jaworza nie przywrócą nowinki typu kryte baseny, inhalatornie czy nawet tężnie, tego wszystkiego na świecie jest aż za dość, natomiast dla tego co bezmyślnie utracono - ściągały się tu znakomitości z całej Polski, prawie jak do Zakopanego... Ale "mors1" - głowa do góry, walczymy dalej o zachowanie tego, co jeszcze pozostało. Alfred jest oczywiście z nami - na razie duchem, a kiedy przyjedzie do nas - najlepiej jego samego zapytać! Nota bene: ksywę KLK przyjąłem owczym pędem, nie mam powodu ukrywania swojej proweniencji.
:(
Data: 2014-06-01 Autor: Tygiel
Panowie, aż żal patrzeć na ostatnie współczesne zdjęcie. Czasem marzy mi się wygrana w totka i odkupienie oraz renowacja takich miejsc.
Ten basenik...
Data: 2014-06-02 Autor: mors1
nie miał szans na przetrwanie :( Kochałem tam chodzić z moimi dziećmi. Jednak pewnego dnia zraniłem się w stopę, już w wodzie, i przez kilka dni miałem poważne zakażenie. W następswie - antybiotyki itd. Od tego czasu odpuściłem wyprawy z dziećmi w to miejsce... :( Ale nie martwmy się!!! ZA KILKA LAT, U PODNÓŻA GORUSZKI POWSTANIE JAWORZAŃSKI AQUA PARK!!! Już się cieszę, i mam nadzieję, że nie będę musiał tego oglądać.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Jaworze, basen stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.047 s