Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > wysadzony tunel

wysadzony tunel

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: enuajsi, Dodano: 2014-06-13 05:04:10
Rok zrobienia zdjęcia: 1939
Kategoria: Wysadzony tunel,
Naprawde dostac mozna oczoplasu od ilosci a przedewszystkim jakosci zdjec ktore zaczely pojawiac sie na Beskidii...czy to z okazji Dni Bielska Bialej?:) a moze z okazji bliskiego spotkania Beskidiotow?:) mozna nawet poczuc lekka treme no bo jakaz widokowka przebije autentycznosc i intymnosc zdjec KLK... poki co dolaczam nastepne zdjecie dokumentujace bohaterska akcje przedwojennej polskiej armii. Swoja droga ciekawe ile tez tuneli udalo sie naszej amii wysadzic we wrzesniu? a moze Bielsko szczyci sie palma pierwszenstwa rowniez i w tej chlubnej kategorii?

bladzmiana

Komentarze

Ci dwaj wehrmachtowcy na 1. planie...
Data: 2014-06-13 Autor: KLK
Skąd się to brało, że wszyscy (no, niemal wszyscy!) uwielbiali Hansa Klossa w wehrmachtowskim mundurze, a stracili dla niego zainteresowanie, kiedy się w końcu objawił w berlingowskim? Przecież my Polacy jak jeden mąż od zawsze nienawidziliśmy Niemców, hitlerowców, nazistów i egzemplifikację niemieckości - mundur niemiecki!
niemieckie mundury
Data: 2014-06-15 Autor: enuajsi
No coz, mieli chlopcy do tych mundurow dryg:) a na powazniej to trudno chyba znalezc dziedzine w ktorej do dzis nie sa najlepsi na swiecie tak wiec ta nasza nienawisc do Niemcow to bardziej moze zazdrosc i zawisc bo choc fizycznie od zarania naszej panstwowosci dzielil nas tylko parumetrowy pas ziemi to cywilizacyjnie bylismy od siebie oddaleni o wieki swietlne.
niemieckie mundury
Data: 2014-06-18 Autor: hb
Owe mundury letnie były ładne, do zimy pod Stalingradem jednak niezbyt przydatne
Wysadzony tunel
Data: 2021-04-19 Autor: nie zarejestrowany ~Trew
Niemieckie mundury były ładne dla oka, gdyż je zaprojektował nikt inny jak sam Hugo Boss.
Hugo Boss
Data: 2021-04-26 Autor: nie zarejestrowany ~JacekT
I owszem, firma Bossa szyła mundury. Głównie dla SS, ale również dla SA i HJ. Nie miała udziału w mundurach Wehrmachtu (chyba, że dla wysokich oficerów w pojedynczych egzemplarzach). No i nie projektował ich, tym zajmowały się specjalne komórki w odpowiednich ministerstwach. Być może Hugo Boss miał jakiś niewielki udział w dopracowaniu, ale generalnie praw autorskich nie posiadał. No a mundur polowy Wehrmachtu wcale nie był jakiś elegancki, trudno jednak porównywać do innych. O gustach (modowych) się nie dyskutuje.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
wojna, wysadzony tunel stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.039 s