Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Cmentarz pod Dębowcem

Cmentarz pod Dębowcem

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2014-06-25 18:21:46
Rok zrobienia zdjęcia: 1960-1969
Kategoria: Inne, Dzielnice, Militaria,
 Fragment artykułu dr. J. Polaka, zamieszczonego w wolnej juz, po 1989-niej, bielskiej prasie. Boli, ze tak niewielu juz to interesuje, szkoda... Coraz mniej zainteresowanych tematem.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: mors1 Dodano: 2014-06-28
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1990-1999
 
bladzmiana

Komentarze

"Cmentarz pod Dębowcem"
Data: 2014-06-26 Autor: KLK
Witaj "mors1" na pokładzie! Faktycznie, artykuł dra Jerzego Polaka pt. "Camping na grobach, w cieniu hien cmentarnych" (tłumaczenie z niemieckiego tekstu niezapomnianego współpasjonata "Beskidii" Ś.P. Aloisa Kremsy!) w Nrze 5 z 24.10.1990 r. "Gazety Prowincjonalnej" - był pierwszym, prekursorskim, rzetelnym opisem tego, co po nastaniu władz wojewódzkich i nowych miejskich, ze złamaniem obowiązującego w PRLu prawa, uczynili oni z Niemieckim Cmentarzem Wojskowym w Olszówce Górnej - pod Dębowcem. Potem było o tym już tylko na gościnnych łamach www.beskidia.pl w zakładkach: "Podróż w czasie" oraz "Bielsko i okolice" > "Tego już nie ma" > "Niemiecki Cmentarz Wojskowy pod Dębowcem". Właściwie powiedziano i POKAZANO tam wszystko co dostępne profanowi; złotą zasadę milczenia przyjęły li tylko: osoby odpowiedzialne za zło i ... aktualne Władze Miejskie, Wojewódzkie oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny - które WSZYSTKIE umocowane są w tej sprawie! Cieszy mnie mieć także Ciebie po naszej stronie! Pozdrawiam serdecznie.
Zaszczurzenie
Data: 2014-06-28 Autor: korzeniowski
Zmiana tematu: łażąc od dzieciństwa po różnych podziemiach dochodzę do wniosku, że ratusz był dawniej mocno zaszczurzony. (Wysławiając się ostrożnie).

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Dębowiec, cmentarz stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.04 s