Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Emmenhof

Emmenhof

Rodzaj: Pocztówka, Autor: Matylda, Dodano: 2014-07-13 09:26:01
Rok wydania pocztówki: 1910
Kategoria: Hotele, Dzielnice, Wolny czas,
Urokliwa pocztówka z 1910 roku z leśniczówką z (lewej strony) i Emmenhofem (dzisiaj byśmy powiedzieli Hotel Emmy) w Cygańskim Lesie pod Bielskiem (Bielitz).
bladzmiana

Komentarze

Emmenhof
Data: 2014-07-13 Autor: KLK
Prosiłbym o zwrócenie uwagi, jaką kiedyś DOBRE, czy wręcz znakomite lokale, miały skromną powierzchowność: dotyczy to nie tylko Emmenhofu, ale i Wilhelmshofu (skrzyżowanie AK i Gościnnej), Kurhaus w Cygańskim Lesie czy Restauracji "Unter dem Patrioten" w Starym Bielsku. Liczyła się jakość posiłków i obsługi, ceny nie odgrywały takiej roli, było ogólnie tanio - ot co!
...
Data: 2014-07-13 Autor: Tygiel
Coś w tym jest. Najwyraźniej już wówczas stosowano tzw. efekt skali. Dużo gości, małe obciążenie na głowę. Dziś to zjawisko widzimy w telefonii komórkowej. A wracając do wspomnianej gospody pod patriotą, mój ojciec wspominał, że często tam bywał ze swoim ojcem, miłośnikiem dobrego piwa i gry w kręgle ;)

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Emmenhof Bielitz, Hotel Emmy Bielsko,leśniczówka z wcygańskim lesie, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.057 s