Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > był kiedyś taki browar

był kiedyś taki browar

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: gajetanoR, Dodano: 2014-08-07 20:45:50
Rok zrobienia zdjęcia: 1988
Kategoria: Architektura, Ulicówka,
Dziś przejeżdżałem obok nędznych resztek pozostawionych chyba na ironię, lub dla upokorzenia.  No cóż, pozostaje powspominać.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2014-08-07
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2014
Przechodząc tamtędy z miesiąc lub dwa temu, trzasnąłem to zdjęcie dla upamiętnienia obiektu, który czeka na śmierć naturalną. Ale może wcześniej drzewostan na dachu dojrzeje do wyrębu - obojętnie: sanitarnego, handlowego czy rabunkowego i Lasy Miejskie obejmą ten zabytkowy, obecnie hodowlany obiekt, jako podlegający ich jurysdykcji! No i Ojczyzna uratowana! Przepraszam za jakość zdjęcia - zrobionego bez perspektywy i poprawienia PS-em, ale to dokument! Pozdrawiam serdecznie!

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: gajetanoR Dodano: 2014-08-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 9.3.2008
9.3.2008 wszedłem na teren i do budynków browaru. Wszędzie brud, resztki najprzeróżniejszych poniszczonych rzeczy i ślady rozszabrowania.  Praktycznie wszystkie elementy możliwe do "zabrania" wyparowały. Pozostały podpory stropów i jakieś trudne do wyrwania fragmenty, których chyba nie opłacało się wyrywać, lub w pijackiej niemocy było to zadanie zbyt trudne. W kadziach zapewne był metal szlachetny, więc dawne miejsca warzenia wyglądały szczególnie żałośnie.  Żal, że można aż tak, że to zasługa bielszczan - tych u władzy, i tych z nizin.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: gajetanoR Dodano: 2014-08-08
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 23.12.201
budynki zostały rozkradzione, na oczach wszystkich, za milczącym przyzwoleniem wszelkich służb, czynników i myślicieli.  Dokonało się.  Teraz, pomimo żałosnego wyglądu, ruin i dziadostwa, wylazło szydło z worka.  Tablica unaocznia dla zainteresowanych, co ma wartość.  Nie jakiś tam stary budynek, a ziemia mili Państwo!  Oczywiście wpierw trzeba było się "postarać", aby własciwy priorytet został sednem sprawy.
bladzmiana

Komentarze

Browar
Data: 2014-08-07 Autor: Tygiel
Za władzy ludowej stało się w kolejce po żywca. Przydział, w latach 80-tych to chyba karton na głowę, czyli jakieś 20 piw. Dekadę później była tam piwiarnia w cembrowanej sali. Sporo piwa i czasu tam spędziłem słuchając wspomnień z przedwojnia i wojny starszego już wtedy pana i zawołanego piwosza, mojego ojca. Dziś żal patrzeć na tę kupę gruzu.
"Browar"
Data: 2014-08-08 Autor: KLK
Witaj "Tygiel" - kopę lat! A pamiętasz może taki ogródek piwny vis-a-vis między Siemiradzkiego i Aleksandrowicką? Też było pięknie, tyle że - z cicha frant - okazało się, żem kumplem do wypitki za friko wszystkich okolicznych piwoszy! Piękne czasy - przed diabetes mellitus... Pozdrawiam!
Ogródek
Data: 2014-08-08 Autor: Tygiel
Ogródek pamiętam, ale tu przyznam, nie byłem na tyle pełnoletni, by być pełnoprawnym uczestnikiem takich przybytków. Dzieli nas trochę lat Panie Nestorze.
"Ogródek"
Data: 2014-08-20 Autor: KLK
Twoja strata, Młodzianku! No bo klimat tych przybytków - co by też opowiadano, był jednorazowy, a jakie interesy tu załatwiano! "Co - potrzebujesz wywrotkę żwiru, piasku, szlaki czy nawet pustaków - nie ma sprawy! A może fosztów, desek, stali zbrojeniowej? Tyż się załatwi, wypijmy na to konto!" Niezapomniane, "wspaniałe" czasy komuny... No - młodsi trochę byliśmy!
A propos! :) ...
Data: 2014-08-20 Autor: mors1
... słowa "jednorazowy". Kilkakrotnie zauważyłem w wypowiedziach korzeniowskiego, Twojego brata, i dzisiaj Twój, KLK. Fajny lapsus językowy. Ja, jako purysta, muszę Wam to wytknąć, jako naszym bezcennym świadkom przeszłości. W miejsce "jednorazowy" używajcie, proszę, słowa unikalny, niepowtarzalny, ponieważ słowo "jednorazowy", którego używacie, znaczy tyle, co nie mający precedensu, zdarzającego się tylko jeden raz w dłuższym okresie czasu. I jest to chyba germanizm z łaciną w tle. Jeśli truję i przynudzam, to wybaczcie, ale tak to już mam. I tyle. Pozdrawiam obu braci Korzeniowskich. Wasz fan. Jurek Partyka

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
browar stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.356 s