Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Cygański...

Cygański...

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: mors1, Dodano: 2014-09-08 19:41:58
Rok zrobienia zdjęcia: 1920-1929
Kategoria: Portrety mieszkańców, Dzielnice, Wolny czas,
 Ten nasz Cygański, to fenomen jest. KLK podsuwa niedźwiedzie polarne, a ja proponuję osła. Dziś otrzymałem to fajne zdjęcie od fana Beskidii z Brazylii. Ten gość z prawej, to przedostatni właściciel fabryki w Mikuszowicach; pierwsza z lewej, jego żona z Brazylii - Meta Hoepcke. Na wózku siedzi, wraz ze swoim dzieckiem Mary Molenda. Tym ostatnim nazwiskiem spróbuję się zająć zaniedługo.

Thx, Zipsers from Brazil :), and You, Eduardo
Thx, Zipsers from Brazil :)


bladzmiana

Komentarze

Bielscy (Bialscy) Zipserowie
Data: 2014-09-10 Autor: KLK
Wyjątkowo, nawet jak na czasy kiedy powstało, urodziwe zdjęcie, "mors1", ciekawym jego datowania? Uwagę zwraca nie tylko kompozycja, jego "malarskość", ale i typy ludzkie, nie mówiąc już o ... osiołku lub może mule, widok dla nas egzotyczny! Ciekawe, jak to się stało, że Zipserowie tak się zaaklimatyzowali na tych niemal Antypodach i nie podupadli, mimo utraty majątku w Polsce? Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Zipser, fabryka stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.709 s