Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Witaj na Równicy! III Status quo ante i post ante

Witaj na Równicy! III Status quo ante i post ante

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: KLK, Dodano: 2014-10-29 17:56:27
Rok zrobienia zdjęcia: 1960
Kategoria: Ustroń, Wspomnienie PRL-u, Góry w mieście,
Kilka tygodni później, podczas wycieczki pieszej z Ustronia, przez Równicę i Orłową do Jaszowca; odwiedzamy Państwa Zuzannę i Jana Czyżów, aby wręczyć im wykonane wcześniej zdjęcia, witają nas, jakbyśmy dopiero co ich opuścili! Patrząc na fotografię obojga stojących przed swoim domem, o zmizerowanych twarzach, lekko tylko uśmiechniętych, nie sposób obronić się przed myślą, że przeczuwali już swoje przeznaczenie. I kiedy znowu po jakichś dwóch latach zawitaliśmy do nich, na naszej ukochanej Równicy ze zdjęciami, zastaliśmy tylko Pana Jana, który spokojnie opowiedział nam, że Pani Zuzanna opuściła go przed rokiem i odeszła do Domu Ojca… A więc nie On – tylko Ona, kochająca Żona!

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: KLK Dodano: 2014-09-09
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2014
Wzięty z Google Street View widok zewnętrzny na część mieszkalną dawnego obejścia Ś. P. Państwa Czyżów: Pan Jan udał się w ślady Pani Zuzanny zaledwie dwa lata po niej.
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Ustroń, Równica Nr 10 stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.148 s