Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pomnik Narutowicza

Pomnik Narutowicza

Rodzaj: Pocztówka, Autor: korzeniowski, Dodano: 2015-01-26 16:42:02
Rok wydania pocztówki: 1930
Kategoria: Place i pomniki, Architektura,
 Pomnik Gabriela Narutowicza na placu jego imienia.

Wydawnictwo "Sztuka", 1930 r.

Zbiory alfred korzeniowski, Bornheim
bladzmiana

Komentarze

Słup trakcyjny.
Data: 2015-01-20 Autor: korzeniowski
Pomnik to bagatela, zna go każdy rodowity bielszczanin. Ale przed salą domu robotniczego ( Arbeiterheim) dostrzec można słup trakcyjny starej linii tramwajowej!
Ślady prezydenta Narutowicza.
Data: 2015-01-21 Autor: Tygiel
Pomnik powstał trochę z oportunizmu ówczesnych, niemieckich władz miasta i został przez niemieckie, ale już okupacyjne władze zburzony w czasie II wojny. Dziś stoi tam pomnik mistrza szyfrowania i dekryptażu Adama Mickiewicza. Natomiast hotel Prezydent, przemianowany z tej samej okazji z Cesarskiego, stoi i działa do dziś.
Słup trakcyjny
Data: 2018-01-08 Autor: nie zarejestrowany ~Tomasz Warmuz
Panie Korzeniowski, interesuje mnie właśnie ten słup trakcyjny. Czy ktoś wie lub pamięta jak przebiegała stara trasa linii tramwajowej ulicą 1 Maja? Za moich czasów (jestem rocznik 1953) pamiętam fragment starego torowiska koło poczty i teatru. Ale zawsze chciałem poznać przebieg tej starej trasy. Czy też na tym fragmencie trasy była mijanka przeniesiona potem na plac Żwirki i Wigury? Całego pomnika Narutowicza nie pamiętam ale tylko pozostałość po nim - dolny cokół. Jako uczeń szkoły podstawowej nr 5 uczestniczyłem w odsłonie nowego pomnika Adama Mickiewicza w 1961 r. Chętnie poznam informacje o tamtym okresie.
Polecam...
Data: 2018-01-09 Autor: mors1
... pracę dr J. Polaka nt. historii bielskiego tramwaju. Jest tam wszystko, co Pana interesuje.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Narutowicz stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.097 s