Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > J. Schlesinger i Ska

J. Schlesinger i Ska

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2015-11-20 23:48:31
Rok zrobienia zdjęcia: 1938
Kategoria: Fabryki i Firmy,
Czego to kiedyś w naszych stronach nie produkowano? Firmówka z 1938 roku J. Schlesinger i Spółka - Fabryka Naczyń Blaszanych i Metalowych z Białej koło Bielska.
bladzmiana

Komentarze

Notka o wywłaszczeniu
Data: 2017-04-12 Autor: nie zarejestrowany ~Kruchy
Zaintrygowała mnie ta fotografia dlatego, że na łamach Beskidii znajduje się fotografia przedstawiająca strajk w fabryce naczyń emaliowanych na Leszczynach. Powiązałem fakty, a że jestem autochtonem z Nussdorfu, ale już z lat 80tych XX wieku, to taką fabrykę kojarzyłem tylko z ul. Składową. Znalazłem w Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej skan Dziennika Urzędowego o nacjonalizacji http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/plain-content?id=114042 fabryki Schlesinger i podany adres ul.PKWN 42/44 (jeszcze przed zjednoczeniem miast) czyli ul. Legionów, a kiedyś jeszcze Kolejowa w Białej. Zakładałem, że może obie fabryki mają związek z BEFĄ, niestety adres 42/44 to tuż za parcelą zajętą przez fabrykę armatur. Dlaczego BEFA? Bo za moich czasów ceglane magazyny na Składowej należały do BEFY, nota bene spłonęły.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Schlesinger i Spółka Biała, Fabryka Naczyń Blaszanych i Metalowych z Białej, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko