Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Restauracja ORIENT

Restauracja ORIENT

Rodzaj: Pocztówka, Autor: beskidia, Dodano: 2016-02-21 11:18:23
Rok wydania pocztówki: 1914
Kategoria: Fabryki i Firmy, Dzielnice,
Restauracja ORIENT E. Klausnera w Aleksandrowicach koło Bielska. Pocztówka z 1914 roku.

Znalezione w zasobach Internetu.

To samo miejsce w innym czasie.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2016-02-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1914
 Restauracja ORIENT E. Klausnera w Aleksandrowicach

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2016-02-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1914
Restauracja ORIENT E. Klausnera w Aleksandrowicach - wnętrze.

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: beskidia Dodano: 2016-02-21
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 1914
 Restauracja ORIENT E. Klausnera w Aleksandrowicach

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: korzeniowski Dodano: 2016-02-29
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2011
 Hulanka czyli dawny Klausner w Aleksandrowicach.

(Urzekające piękno)

Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: NGB Dodano: 2017-03-14
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2016


Rodzaj: Zdjęcie Użytkownik: emka Dodano: 2017-03-22
Rok wydania pocztówki (zrobienia zdjęcia): 2017
Tak się przedstawia budynek w marcu 2017 roku. No poprostu tragedia, serce boli jak sie na to patrzy. Gdzie był konserwator zabytków? Przecież to nie jest blok z lat 70-tych żeby go styropianem obłożyć. Ja rozumiem że tam ludzie miszkaja, i że budynek jest stary i w zimie może byc zimno, ale tak nie można. Powtarzam pytanie gdzie był konserwator zabytków?
bladzmiana

Komentarze

Hulanka
Data: 2016-02-21 Autor: Tygiel
Zdaje się, że to nasza późniejsza Hulanka. W tle pierwszego zdjęcia widoczna wieżyczka remizy strażackiej, która istnieje do dziś.
Hulanka
Data: 2016-02-21 Autor: Andrzej001
Tygiel ma rację, tak, to Hulanka. Po drugiej stronie Cieszyńskiej była pętla tramwaju 2. Gastronomiczne tradycje lokalu trwały i po wojnie. Za mojej bielskiej pamięci (lata 60.) znajdowała się tam ponura mordownia, do której miałem od rodziców absolutny zakaz wstępu. Zresztą, jako uczeń podstawówki, byłem umiarkowanie zainteresowany... Czy ta mordownia nie nazywała się Hulanka i czy stąd nie wzięła się nazwa lokalna? A może było odwrotnie? Dzisiaj chętnie bym gościł w tej knajpie, ale w lokalu ze zdjęć, nie w prl-owskim. Ze zdjęć na Google Street View wynika, że budynek jest w okropnym stanie. (wysłane 21.02., 18:30)
Hulanka
Data: 2016-02-21 Autor: korzeniowski
Pokazana tu restauracja była przed wojną własnością Hermana Klausnera . W czasie wojny przebywał on w ZSRR skąd wrócił do Bielska w randze oficera i jako funkcjonariusz UBP dał się we znaki Niemcom którzy w swej naiwności nie zbiegli do Niemiec. Po wojnie restaurację Klausnera uspołeczniono, nosiła oficjalnie nazwę "Hulanka". Proletom komitetowym nazwa ta brzmiała zbyt proletariacko, więc przechrzczono ją na "Sielanka". Po zbudowaniu tramwaju do Aleksandrowic z pętlą końcową - knajpę ponownie przechrzczono na "Bar Rondo". Pierwotna nazwqa knajpy "Hulanka" rozprzestrzeniła się szybko - dziś na Hulance mamy nawet lotnisko sportowe.
Hulanka
Data: 2016-02-22 Autor: lens
Zanim jeszcze nazwa "Hulanka" zaczęła być w powszechnym użytku, to przez wiele lat po wojnie tubylcy mówili "U Klausnera". Ta nazwa prawdopodobnie jeszcze jakoś działała w późnych latach pięćdziesiątych. Zresztą, nawet kiedyś mojemu ojcu wyrwało się to, jak mi tłumaczył położenie jakiegoś domu w okolicy. Te nazwy działają nawet do dziś, tak jak pozostała nazwa "Pod Kasztanami", choć gospody już nikt nie pamięta. P.S. Czy ktoś pamięta nazwisko właściciela restauracji na Hulance w czasie wojny?
serwis
Data: 2016-02-22 Autor: jkkubula
W latach 90-dziesiątych, za panowania kaset VHS był tam serwis ,,OTAKE,ORION,,prowadził go mój dobry znajomy pan M.
do Korzeniowski
Data: 2016-03-10 Autor: nie zarejestrowany ~Wanda
Zdjęcie Pana Korzeniowskiego jest nieaktualne. Telebimu nie ma już na budynku od jakiegoś czasu. Nie mniej wyremontowany budynek ładnie by się w komponował w otoczenie.
Restauracja Orient
Data: 2017-03-15 Autor: nie zarejestrowany ~Rafał
To ostatnie zdjęcie również nie jest aktualne, niestety. Obecnie budynek w jednej drugiej stał się ofiarą termomodernizacji, która przeobraziła go w szary klocek. Szkoda.
szary klocek
Data: 2017-03-15 Autor: emka
To prawda, wygląda bardzo źle a szary klocek to nazwa w punkt. serce boli jak sie patrzy co sie dzieje z budynkami po termomodernizacji, wszytskie detale i ornamenty szlag tradia. zastanawiam sie czy w przyszlosci jak juz zmadrzejemy i bedziemy doceniac kunszt i maestrie dawnych mistrzów bedzie sie dało naprawić to co teraz zostaje przykryte styropianem

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Restauracja ORIENT Aleksandrowice, Klausner bielitz, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.069 s