Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Tu zawsze był i będzie Śląsk

Tu zawsze był i będzie Śląsk

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2016-03-12 12:48:15
Rok zrobienia zdjęcia: 1999
Kategoria: Jaworze,
W 1999 r. przez kraj przetoczyło się setki debat w sprawie reformy administracyjnej. Również mieszkańcy Bielska-Białej i okolic debatowali nad kwestią przynależności terytorialnej. Z racji planów likwidacji województwa bielskiego pojawiało sie wiele pomysłów. Jedni chcieli przynależności do Krakowa i Małopałopolski, inni optowali historycznie za Śląskiem i Katowicami. Był również pomysł stworzenia odrębnego województwa "górskiego", w skład którego miało wchodzić terytorium byłego już województwa bielskiego z górzystymi terenami Małopolski. Ostatecznie województwa bielskiego nie udało się utrzymać pomimo wielu debat i wcześniejszych zapewnień polityków (np. wojewody bielskiego Mirosława Stycznia), a miasto Bielsko-Biała straciło statut miasta wojewódzkiego.
W gorącym okresie w 1999 roku mieszkańcy Podbeskidzia wywieszali transparenty w oknach swoich domów, inni tak jak tu eksponowali swoje poglądy.
Po 17 latach od reformy wiele osób, widząc zaangażowanie obecnych władz wojewódzkich w Katowicach, kiepskie finansowanie wielu inwestycji na Podbeskidziu, nie może odżałować tak łatwo oddanego województwa bielskiego. 
bladzmiana

Komentarze

woj. bielskie
Data: 2016-03-13 Autor: nie zarejestrowany ~psiur
Niestety dla nas nic dobrego woj. śląskie nam nie daje. Cała mamona zostaje na czarnym śląsku. Może warto się zmobilizować, zrobić kampanie uświadamiające a potem referendum za/przeciw przywróceniu woj. bielskiego
nasze woje
Data: 2016-03-14 Autor: nie zarejestrowany ~aat
Popieram w 100%...śląskie pijawki.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Tu zawsze był i będzie Śląsk, województwo bielskie, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.11 s