Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Autobus

Autobus

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: sentyment, Dodano: 2016-05-08 20:11:16
Rok zrobienia zdjęcia: 1930-1939
Kategoria: Komunikacja,
 Czarne na białym. Od razu wiadomo skąd, dokąd i za ile!
bladzmiana

Komentarze

Rynek I
Data: 2016-05-09 Autor: Tygiel
Zaintrygowała mnie informacja w rubryce "Odjazdy z Białej I Rynek". Po pierwsze nie użyto nazwy oficjalnej "Biała Krakowska", tylko takiej zwyczajowej, którą posługujemy się do dziś. Po wtóre, podobno pojęcie "pierwszy rynek w Białej", nie jest takie oczywiste i zależy od punktu widzenia. Dla mnie, z perspektywy Wapienicko-Bielskiej, pierwszy rynek w Białej to Plac Wojska Polskiego z Klimczokiem w rogu i odchodzącą do Ratusza uliczką. Ale ponoć dla mieszkańców Białej, bo spotkałem się z takimi opiniami, jest to już ... drugi rynek w Białej. Ciekawe zatem skąd naprawdę odjeżdżały autobusy z tytułowego zdjęcia?
Fr. Oelschläger
Data: 2016-05-09 Autor: korzeniowski
Przedsiębiorstwo autobusowe Fryderyka Oelschlägera funkcjonowało aż do 1939 r. po czym zostało mu skonfiskowane przez niemieckie władze okupacyjne. Syn i córka właściciela żyją obecnie w Niemczech i są kopalnią wiedzy o tej firmie. Łączy mnie z nimi serdeczna przyjaźn od 1939 r.
Skoro tak, to może
Data: 2016-05-09 Autor: gajetanoR
Waćpan pokusisz się na poszerzenie i naszej wiedzy i tych ludziach, firmie, sprzęcie. Może jakoweś fotki opuszczą przepastne kufry i szufladziska, coby i nasze oczęta nacieszyć?

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Autobus stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.085 s