Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > wiadukt

wiadukt

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: Jurko, Dodano: 2016-06-18 08:53:54
Rok zrobienia zdjęcia: 1985
Kategoria: Ulicówka, Architektura,
Wiadukt na ul. Andersa nad ul. Karpacką w 1985 roku. W tym czasie powstawało jeszcze osiedle Karpackie. Zwraca uwagę brak ruchu ulicznego na tej obecnie ruchliwej arterii komunikacyjnej.
bladzmiana

Komentarze

....
Data: 2016-06-18 Autor: Tygiel
Bloki na zdjęciu, to fragment Os. Beskidzkiego. Autor zdjęcia robił je od strony Os. Karpackiego. Brak ruchu ma dwie przyczyny. W tamych czasach samochodów było o wiele mniej. Po wtóre, ta droga służyła tylko mieszkańcom Troclika i okolic. Kończyła się w rejonie dzisiejszego basenu i Kauflandu. I wreszcie droga nosiła miano Czerwonych Wierchów, którą to nazwę nadgorliwcy w latach 90-tych zmienili na nazwisko generała. Dobrze, że poseł Pięta nie jest z Podhala. Turystyka w Tatrach byłaby kłopotliwa :))))
Brak ruchu
Data: 2016-06-18 Autor: sentyment
Prawdopodobnie wiadukt jest jeszcze nieczynny.Brak znaków poziomych i pionowych. Nawierzchnia również jakaś nie taka.
Wiadukt
Data: 2016-06-19 Autor: sadlonbielsko
Nie do końca się zgadzam z przedmówcami ponieważ miałem wkład w budowę tego (i nie tylko) obiektu: W 1985 autobusy miały jeszcze pętlę na wysokości ul. Kolistej, (widać jeszcze do dziś jej zarys), dopiero po wybudowaniu osiedla w rejonie dzisiejszego "Kauflandu" przesunięto przystanek końcowy z zawracaniem tuż za skrzyżowaniem. Natomiast malowanie znaków poziomych (porządnych) w tamtych czasach na tej - jeszcze nie arterii - pojawiło się później - dopiero na przełomie lat 80/90-tych. Jeśli ktoś pamięta dokładniej - to przepraszam.
WIadukt
Data: 2016-06-20 Autor: nie zarejestrowany ~MBB
Wiadukt najpierw miał oddaną jezdnię zachodnią, podczas gdy jezdnia wschodnia była jeszcze w budowie. Jeździł tam jedynie prawie pusty autobus linii 28 (3-ka i 6-ka kończyły na pętli przy ul. Babiogórskiej) oraz ciężkie zestawy: ciągnik balastowy Tatra 813 z przyczepą z elementami z Fabryki Domów w Wapienicy. Zestawy te woziły gotowe elementy na budowę osiedla Karpackiego. Ciekawostką jest kładka dla pieszych, która wraz z kładką (obecnie rozebraną) nad ulicą Michałowicza stanowiły bezpieczną drogę do szkoły 27 (d.ul.Czapajewa) dla dzieci z osiedla Beskidzkiego. Szkoła 36 była jeszcze w budowie.
Kładka dla pieszych.
Data: 2016-06-21 Autor: Tygiel
Zgadza się. Kładka dla pieszych na końcu ul. Michałowicza długo pełniła swoją funkcję bezkolizyjnego pomostu. Została rozebrana całkiem niedawno, po 2005 roku, i zastąpiona przez sygnalizację świetlną.
Wiadukt
Data: 2016-06-21 Autor: Jurko
Szkoła nr 37 była już wybudowana i czynna od co najmniej kilku lat. Mój syn rozpoczął w niej naukę w roku 1980 i nie był to pierwszy rocznik.
Wiadukt
Data: 2016-06-21 Autor: Jurko
Oczywiście. Źle przeczytałem. Wówczas była czynna szkoła nr 27 a nr 37 w budowie. Przepraszam.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
wiadukt, osiedle stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.038 s