Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Tramwaj linii nr 2

Tramwaj linii nr 2

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: beskidia, Dodano: 2016-10-16 14:45:29
Rok zrobienia zdjęcia: 1960-1969
Kategoria: Komunikacja, Ulicówka,
Tramwaj linii nr 2 na ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej - lata 60. XX w. Na wozie reklamy PKO i Kroniki Beskidzkiej.
bladzmiana

Komentarze

Linia numer 2
Data: 2016-10-16 Autor: nie zarejestrowany ~Smig
Drobna korekta w datowaniu tego zdjęcia (oraz drugiego zdjęcia dodanego w tym samym czasie). Linię tramwajową zlikwidowano w dniu 24 listopada 1970 roku, więc to zdjęcie musiało być wykonane przed tym dniem.
poprawka
Data: 2016-10-16 Autor: beskidia
Datowanie zostało poprawione, dziękuję
reklama PKO
Data: 2016-10-17 Autor: nie zarejestrowany ~miroN
zastanawia mnie po co te reklamy banku w czasach kiedy wyboru za bardzo nie było? Pytanie do starszych osób pamiętających głęboką komunę - czy oprócz PKO było inne miejsce lokowania oszczędności?
Reklama PKO na tramwaju
Data: 2016-10-17 Autor: bejot
Nie była to reklama PKO (w dzisiejszym tego słowa znaczeniu) ale zachęta do gromadzenia pieniędzy na książeczkach oszczędnościowych PKO, co było korzystne i zgodne z programem polityki ówczesnych władz, aby zmniejszyć niekorzystną dla gospodarki różnicę między popytem a podażą towarów na rynku. Im więcej ludzi gromadziło oszczędności np. na książeczkach PKO tym więcej towarów pozostawało niekupionych, co stwarzało iluzję pełnych półek sklepowych, a tym samym dobrobytu.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
tramwaj 2 Bielsko, Bielsko-Biała tramwaj, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.052 s