Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Pl. Żwirki i Wigury

Pl. Żwirki i Wigury

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: emka, Dodano: 2016-12-28 11:17:16
Rok zrobienia zdjęcia: 1974
Kategoria: Wspomnienie PRL-u, Ulicówka,
Zdjęcie pochodzi z archiwlanego numeru Kroniki Beskidziej z 1974 roku i przedstawia plac Żwirki i Wigury widziany ze wzgórza zamkowego. Ciągle widoczne są efekty wielkiej destrukcji jakiej doświadczyła ta część miasta za sprawą towarzysza Kobieli. Jednak mnie interesuje mural który znajdował sie na scianie kamienicy przy pl. Żwirki i Wigury 9.
I tu znowu mam pytanie do starszych czytelników Beskidii. Czy pamietaja Państwo co przedstawiał ten mural? Na fotografii widac że jest to kształt Polski z jakims obrazkiem w środku, co to mogło być? Kiedy powstał?

Moje przypuszczenia to to, iż mural mógł powstac z okazji XXX lecia PRL, Na zdjeciu tego nie widac ale zwykle takim malowidlom przyświecało jakieś hasło np: "Wspólny cel nas jednoczy". Czy tak było również w tym przypadku? Bedę bardzo wdzięczny za wszelki trop.
bladzmiana

Komentarze

Warto przeglądać Beskidię
Data: 2017-01-06 Autor: emka
Warto przeglądać Beskidię, można na niej znaleźć odpowiedzi na wiele pytań :) Ja znalazłem odpowiedź na swoje sprzed tygodnia. http://www.historia.beskidia.pl/1478_bielsko_-_biala_pl_zwirki_i_wigury_-_suplement_do_stare_zdjecie.html

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Plac Żwirki i Wigury, stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.078 s