Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Podróż w czasie > Rudolf

Rudolf

Rodzaj: Zdjęcie, Autor: bartekkaszuba, Dodano: 2017-02-20 20:46:35
Rok zrobienia zdjęcia: 1940-1949
Kategoria: Militaria,
 Rudi w mundurze mi nie rozpoznanym, znawcy tematu mogą coś podpowiedzieć.
Nie mam pojęcia czy był żołnierzem przybyłym do Bielska 3 Września 1939 i tu pozostał czy w ogóle nie jest to mundur wermachtu. Na odwrocie zdjęcia nieczytelna pieczęć zakładu fotograficznego \"Handwerkliches Lichtbild\" oraz odręczny podpis chłopaka \"Zum Andenken an Deinen Rudi\".
Fotografia znaleziona niedawno w jednej z bielskich kamienic.
bladzmiana

Komentarze

mundur
Data: 2017-02-20 Autor: korzeniowski
Luftwaffe Uniform
Luftwaffe
Data: 2017-02-21 Autor: kk6603
Jest to mundur Luftwaffe, czyli formacja związana z lotnictwem.
"Rudi"
Data: 2017-02-21 Autor: KLK
Nie znam ani człowieka, ani nunduru - choć nie jest to oczywiście mundur Wehrmachtu czy innej formacji wojskowej, policyjnej, partyjnej. Godło na prawej piersi i na wyłogach kołnieryka przemawia za związkiem z lotnictwem, co w połączeniu z młodym wiekiem Rudiego wskazywać by mogło na mundurek (Niemcy uwielbiali występowanie w mundurach - UNIFORM!) na adepta Nationalsozialistischer Flieger Korps NSFK. Coś w rodzaju naszej Służby Polsce - tyle że nieskoszarowanej i skupiającej się na nauce latania, przed obowiązkowym w tym przypadku przystąpieniem do Luftwaffe. Podobną formacją było NSKK (Kraftfahrer Korps), w B-B z siedzibą w byłym Domu Żołnierza na Broniewskiego.
Rudolf
Data: 2017-02-21 Autor: linz
Nie jest to przypadkiem żołnierz tzw. flakbaterie czyli obrony p.lotniczej ?
Flakbatterie
Data: 2017-02-22 Autor: bartekkaszuba
Bardzo prawdopodobne, że masz rację ~linz, w sieci znalazłem również zdjęcie młodego Ratzingera w mundurze obrony przeciwlotniczej, z tą róznicą, że w mundurze hitlerjugend, ale gapa na kieszeni jest taka sama.
"Rudi"
Data: 2017-02-23 Autor: KLK
Nie dało mi spokoju to zdjęcie Rudiego w tym skromnym mundurze z Hochheitsabzeichen Luftwaffe na piersi! Sięgnąłem wreszcie do "Mundury niemieckie 1939 1945" Jarosława Ruszczaka i tam na tabl. 31 znalazłem kaprala LW w podobnej bluzie - tyle że z białą koszulą i pod krawatką! Ale analiza tabl. 25 pozwala na sformułowanie hipotezy, że mamy tu szeregowca Luftwaffe w tzw. Fliegerbluse, tj. jakby wiatrówce z zakrytymi guzikami, o nieznanej przynalezności typu służby, którą rozpoznać można z koloru patki kołnierza: np. artyleria plot - czerwona, oddz. budowlane - czarna, saperzy - różowa, łączność - fioletowa, kontrola lotów - zielona, personel latający i spadochroniarze - żółty. Pozdrawiam - KLK

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Bielsko, wojsko, II Wojna Światowa stare pocztówki bielsko, stare zdjęcia bielsko, archiwalne zdjęcia bielsko, pocztówki bielsko, archiwalne filmy bielsko, historia bielsko, podróż w czasie, wehikuł czasu, zdjęcia z Beskidów, historia Bielska, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.057 s